KRAJ ZA JANKOVIĆEVU: Posle mnogo brejkova Radvanska u četvrtfinalu

Vimbldon

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u dva seta poražena od Agnješke Radvanjske. Poljakinja nije blistala u duelu sa Jankovićevom, ali je uspela da slavi rezultatom 7:5, 6:4, posle 102 minuta igre.Ovo je osmi duel srpske i poljske teniserka, a Radvanjska vodi sa 5:3 u pobedama.

Poljakinja će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Medison Kiz koja je već pobedila Olgu Govorcovu u tri seta.

Drugi set

4:6 - Jelena je imala 0:30, ali nije uspela

4:5 - Kao i u prošlom setu radvanska je u devetom gemu došla do brejka i prilike da servira za plasman u četvrtfinale

4:4 - Jankovićeva je imala dve brejk lopte. Nije ih realizovala, pa se igralo na razliku. Treću brejk loptu Jelena je pretvorila u izjednačenje

3:4 - Jelena je dobila mnogo važan gem i ostala u igri

2:4 - Radvanjska je uspela da potvrdi brejk

2:3 - Jelena odmahuje glavom nezadovoljna gemom koji izgubila

2:2 - Radvanjska je dobila servis gem, za sada nema brejka

2:1 - Jelena nema mnogo problema kada servira u drugom setu

1:1 - Poljakinja je uspela da dobije svoj servis gem

1:0 - Izgubljeni prvi set nije ništa novo za Jelenu na VImbldonu, protiv Rodine i bivše šampionke Kvitove je bila u zaostatku i preokrenula, pa je bilo neophodno da popravi utisak, što je u prvom gemu pri servisu učinila za 1:0.

Drugi set

5:7 - Poljakinja je dobila prvi deo igre

5:6 - Posle dobrog gema usledio je loš, tačnije veoma pasivan. Radvanjska je forhendom širila teren i brzo se izborila za dve brejk šanse. Već kod prve Jelena je izbacila slajs po dužini i još jednom došla u situaciju da servira za set – 6:5.

5:5 - Jelena je uspela da se ekspresno vrati – Agnješka je napravila nekoliko nekarakterističnih grešaka, a Srpskinja je na 30:40 odlično izgradila poen i smečom vratila brejk

4:5 - Radvanjska ponovo pravi brejk i sada je na korak od osvajanja prvog seta

4:4 - Nije bilo prilike za brejk

4:3 - Jelena je prekinula seriji Radvanske i sada ponovo vodi

3:3 - Poljakinja je došla do igre i izjednačila na polovini prvog seta

3:2 - Radvanjska je uzvrtaila na isti način, pa Srpkinja nije uspela da materijalizuje prednost stečenu u prošlom gemu.

3:1 - Jelena je već u četvrtom gemu napravila brejk, pošto je Radvanjska izuzetno loše servirala.

2:1 - Srpska teniserka je dobila gem na svoj servis

1:1 - Već u sledećem gemu napala je servis protivnice i pri rezultatu 30:30 sačekala grešku Radvanjske za prvu šansu. Ipak, Poljakinja je agresivnom igrom neutralisala, a onda i izjednačila.

1:0 - Jankovićeva se već na staru meča suočavala sa tri brejk lopte u gemu koji je trajao više od 10 minuta. Ipak, uspela je sve da ih spasi i povede sa 1:0. Ovo je osmi duel srpske i poljske teniserka, a Radvanjska vodi sa 5-2 u pobedama.