(VIDEO) NOLETOV START IZ SNOVA NA RG: Đoković sa novim trenerom i imidžom deklasirao Granoljersa

Kup musketara

Najbolji srpski teniser Novak Đoković odbranu titule na Rolan Garosu počinje protiv Španca Marsela Granoljersa.

1 / 3 Foto: Reuters

Đoković je na stadionu "Filip Šatrije" u okviru 1. kola savladao Španca Marsela Granoljersa sa 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:2.

Meč je trajao dva sata i 27 minuta

Đoković će u narednom kolu igrati protiv Žoaoa Souse koji je savladao Janka Tipsarevića sa 3:1 u setovima.

Srpski teniser je prvi put igrao sa novim trenerom Andreom Agasijem, a prvi put se na zvaničnom meču pojavio u novoj opremi "Lakost", što je posebno oduševilo Francuze.

Srpski teniser je u sva tri seta pravio brejk u ranoj fazi. U prvom setu je poveo sa 2:0, zatim napravio još jedan brejk za 4:1 i na kraju posle 42 minuta igre slavio sa 6:3.

Đoković je već u prvom gemu drugog seta brejknuo rivala, zatim stigao do 4:1 i činilo se da će i ovaj deo igre lako privesti kraju. Međutim, Granoljers je uspeo da stigne do 5:4, ali se Đoković u pravom trenutku podigao i dobio set sa 6:4.

U trećem setu Đoković je do brejka stigao u trećem gemu.

Đoković i Granoljers igraju na terenu "Filip Šatrije".

Ovo je četvrti međusobni duel trenutno drugog i 77. igrača sveta, prvi posle 2013. godine. Đoković ima stopostotan učinak pošto je slavio na Australijan openu 2011. godine, US Openu 2013. godine i Šangaju 2013. godine.

Granoljers nije uspeo da osvoji nijedan set protiv Novaka, čak šta više u osam setova je uzeo svega 10 gemova.

Đoković je u Melburnu 2011. godine slavio sa 6:1, 6:3, 6:1, u Njujorku sa 6:3, 6:0, 6:0 i Šangaju sa 6:2, 6:0. Ipak, poziv na oprez predstavlja činjenica da su sva tri meča igrali na tvrdoj podlozi.

U susret ovom meču Novak je pobrao simpatije mnogobrojne publike.

3. SET

6:2 - Gotovo je! Đoković je spasao tri vezane brejk lopte i završio meč posle dva sata i 27 minuta!

5:2 - Đoković je iskoristo prvu priliku za brejk, pa će servirati za meč.

4:2 - Granoljers je smanjio rezultat u meču pošto je iskoristio prvu šansu za brejk.

4:1 - Brejk Đokovića! Novak je iskoristio prvu brejk šansu i napravio ogroman korak ka pobedi.

3:1 - Mučio se Novak na svoj servis, spasao dve brejk lopte, a zatim iskoristio drugu gem priliku.

2:1 - Đoković ima brejk viška u trećem setu. Srpski as je spasao dve gem lopte, a onda iskoristio prvu šansu posle greške Granoljersa.

1:1 - Granoljers koristi prvu gem loptu za izjednačenje.

1:0 - Đoković bez izgubljenog poena počinje treći set.

2. SET

6:4 - Kraj drugog seta. Đoković je iskoristio prvu set loptu i posle 100 minuta igre poveo sa 2:0.

5:4 - Granoljers je produžio dramu u drugom setu.

5:3 - Đoković prekida nalet Granoljersa i stiže na korak od drugog seta. Gem je završio as servisom.

4:3 - Granoljers potvrđuje brejk i smanjuje rezultat.

4:2 - Dve neiznuđene greške Đokovića donele su Granoljersku ribrejk i smanjenje rezultata.

4:1 - Novi brejk Đokovića! Sjajnim bekhend vinerom srpski teniser je napravio veliki korak ka drugom setu.

3:1 - Maksimalnim učinkom Đoković je dobio novi gem.

2:1 - Granoljers se revanširao Novaku i bez izgubljenog poena osvojio svoj prvi gem u drugom setu.

2:0 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija gem.

1:0 - Idealan start za Đokovića. Odmah na startu je oduzeo servis rivalu.

Novak Đoković, Rolan Garos, Foto: Reuters

1. SET

6:3 - Posle 42 minuta igre Đoković je dobio prvi set sa 6:3. Bez izgubljenog poena je dobio ovaj gem.

5:3 - Đoković je bio na korak od brejka, međutim Granoljers se izvukao bekhend viner volejom i smanjio rezultat.

5:2 - Đoković je spasao jednu brejk loptu, a svoju prvu priliku pretvorio u gem.

4:2 - Najubedljiviji gem za Granoljersa do sada, bez izgubljenog poena je smanjio rezultat.

4:1 - Đoković je potvrdio brejk i na dobrom je putu da ubrzo završi meč.3:1 - NOVI BREJK ĐOKOVIĆA! Srpski teniser je uzvratio novim brejkom2:1 - Španac uzvratio ribrejkom. Španac je iskoristio greške Đokovića i smanjio na 2:1

2:0 - BREJK! Đoković je odmah na startu oduzeo servis Špancu. Novak je iskoristio drugu brejk šansu u gemu i odmah na startu pokazao želju da što pre završi meč.

1:0 - Novak je prvi servirao i osvojio gem.

KURIR SPORT UŽIVO: Verovali ili ne - postoje i veći foliranti od srpskih fudbalera