NEMAČKA SE SPASLA BRUKE: Šampion sveta jedva pobedio Saudijsku Arabiju pred Mundijal (VIDEO)

PREKINULI SERIJU BEZ POBEDE

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Nemačke, koja će u Rusiji braniti titulu prvaka sveta osvojenu pre četiri godine u Brazilu, savladala je Saudijsku Arabiju u generalnoj probi za Mundijal - 2:1 (2:0).

Nemci su dali dva gola, stvarali šanse i promašivali, a na kraju su jedva sačuvali pobedu.

Izabranici Joakima Leva su prekinuli seriju od pet mečeva bez trijumfa.

Lako su "panceri" stigli do 2:0, golom Vernera u osmom minutu u autogolom Havsavija u 43. minutu.

Mogao je domaćin i do ubedljivije prednosti, ali nije, pa je na kraju mogao da doživi bruku.

Kedira je u 84. minutu načinio penal, koji je Al Sahlavi promašio, a Al Jasim odbijenu loptu smestio u mrežu za 2:1.

U poslednjim trenucima meča gosti su imali veliku priliku za izjednačenje, ali je nisu iskoristili.

Nemačka odbranu titule na SP počinje u grupi sa Švedskom, Meksikom i Južnom Korejom, dok će se Saudijska Arabija takmičiti sa Rusijom, Urugvajem i Egiptom.