MUNDIJAL UŽIVO, 2. DAN Ronaldo podigao Rusiju na noge, Milorad Mažić prvi put na terenu

kurir u rusiji

Mundijal 2018 -

Dobro došli na blog uživo!

U Rusiji se igra Svetsko prvenstvo u fudbalu, a Kurir je rešio da vas na najbolji način inforimiše o svim dešavanjima. I to iz minuta u minut!

U našem blogu uživo na jednom mestu će pronaći najnovije informacije, rezultate, najave, uključenja uživo iz Rusije, kao i brdo zanimljivosti koje prate najvažniju sporednu stvar na svetu.

Danas su na programu tri meča:

14.00 - Grupa A: Egipat - Urugvaj (0:1) 17.00 - Grupa B: Maroko - Iran (0:1)

20.00 - Grupa B: Portugal - Španija

Dobro došli na Kurir sport!

00:00 - Poštovani čitaoci, bilo je to sve što smo vam pripremili za današnji blog posvećen Svetskom prvenstvu u Rusiji. Čitamo se sutra! Laku noć!

23:41 - RONALDO zadovoljan posle utakmice.

Kapiten fudbalske reprezentacije Portugala Kristijano Ronaldo ocenio je da je remi najpravedniji rezultat u večerašnjoj utakmici sa Španijom.

Portugal i Španija odigrali su večeras u Sočiju 3:3, u utakmici prvog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu. Ronaldo je postigao tri gola, od kojih treći izjednačujući u 88. minutu iz slobodnog udarca.

"Ova utakmica je plod višegodišnjeg rada. Ljudi su uvek verovali u mene i moj rad za moju zemlju. Vodili smo u dva navrata, pokušali smo da pobedimo. Remi je najpravedniji rezultat prema šansama, ali Španija je kontrolisala loptu", rekao je Ronaldo, preneo je španski AS.

"Ekipa se žrtvovala do samog kraja. Igrali smo protiv jednog od favorita turnira", dodao je on.

Ronaldo je postao četvrti igrač u istoriji koji je postigao golove na četiri svetska prvenstva. Pre njega to su učinili Uve Zeler, Pele i Miroslav Klose.

Ronaldo je postigao 51. het-trik u karijeri, a najstariji je igrač koji je postigao tri gola u jednoj utakmici na svetskim prvenstvima.

"Srećan sam, to je još jedan het-trik u karijeri, ali najvažnije je istaći učinak ekipe. Sada moramo da razmišljamo o narednoj utakmici, biće teško, ali naš cilj je pobeda i da prodjemo grupnu fazu. Nismo favoriti na turniru, ali daćemo sve od sebe. Ekipi ide veoma dobro i ostvarićemo dobar rezultat" naveo je fudbaler Real Madrida.

U drugom kolu u Grupi B, Portugal će 20. juna igrati protiv Maroka, a Španija protiv Irana.

Iran je prvi na tabeli sa tri boda, Portugal i Španija imaju po bod, a Maroko je bez bodova.

23:35 - Šta je rekao Fernando Jero posle meča sa Portugalom pročitajte OVDE.

23:24 - Povredio se reprezentativac Srbije. O kome je pitanje čitajte OVDE.

23:02 - Izjava selektora Irana Karlosa Keiroša posle meča.

Selektor fudbalske reprezentacije Irana Karlos Keiroš rekao je da njegova ekipa "samo želi da igra fudbal" i da je današnja pobeda protiv Maroka draža zbog svih problema sa kojima se igrači suočavaju.

Iran je danas u utakmici prvog kola Grupe B pobedio Maroko autogolom Aziza Buhaduza u petom minutu nadoknade vremena.

To je bila tek druga pobeda Irana u istoriji svetskih prvenstava, a prva posle 20 godina.

"Došli smo na trunir bez pripremnih utakmica, pošto nekoliko ekipa nisu želele da igraju protiv nas. Nemamo trening kampove, imamo probleme. Pre utakmice sam rekao da sve teškoće treba da nam budu motiv", rekao je Keiroš.

On je naveo da ekipa trenira i igra u lošim uslovima.

"Nemamo terene, kampove, ni prijateljske utakmice zbog sankcija. Moja dužnost je da kažem - pustite ove momke da igraju fudbal. Oni su samo fudbaleri, pustite ih da uživaju kao što uživaju drugi fudbaleri sveta. Oni nisu protiv nekoga i nisu protiv nečega", dodao je Keiroš.

Iran nije mogao dobro da se pripremi za Mundijal zbog sankcija SAD toj zemlji. Američki proizvodjač sportske opreme Najki je odbio da snabdeva iransku reprezentaciju opremom, a selekcije Grčke i Kosova otkazale su prijateljske utakmice u maju.

"Na ovom takmičenju smo pod okriljem Fife, a njena glavna vrednost je da odvoji politiku i sport, ali to se sada ne dešava. To nije pošteno prema ovih 23 igrača koji samo žele da igraju fudbal", rekao je Keiroš.

Posle prvog kola Iran je prvi u Grupi B sa tri boda, Portugal i Španija imaju po bod, a Maroko je bez bodova.

22:38 - Luka Modrić spreman za premijeru u Rusiji. Evo šta je kapiten Hrvatske rekao za medije. Pročitajte OVDE.

22:15 - Zna se za koga navija Novak. OVDE pročitajte za koga će navijati Đoković na Mundijalu.

21:52 - Portugal i Španija odigrali nerešeno u meču dana. Kako je izgledalo sve iz minuta u minut pogledajte OVDE.

21:36 - Suarez: Viđao sam i kad Mesi i Maradona podbace, nije to greh

Napadač Urugvaja Luis Suares propustio je nekoliko dobrih prilika da postigne gol protiv Egipta u prvoj utakmici Mundijala u Rusiji, a selektor urugvajskog tima Oskar Tabares kaže da njegova loša partija nije greh.

Urugvaj je pobedio Egipat pogotkom u 89. minutu kada je Himenes glavom posle kornera zatresao mrežu "Faraona". Pre toga, Suares je promašivao u 73, 46. i 23. minutu stopostotne prilike koje je teže promašiti nego pogoditi.

"Ne znam šta se desilo, ali neću da nagađam. Video sam mnoge velike igrače poput Lionela Mesija ili Dijega Maradone da ne odigraju u skladu sa svojim kvalitetom u mečevima, to nije greh. Suares nije igrao kako obično zna, ali je imao tri odlične šanse. Golman je spasao nekoliko njih i to se dešava napadačima", rekao je Tabares na konferenciji posle utakmice.

21:10 - Salah čuva porodicu

Znate li kako izgleda supruga Mohameda Salaha. Možete je videti OVDE

20:50 - Aguero spreman, Aregentina kompletna.

20:28 - Orlovi stigli u Samaru.

20:00 - Počeo je meč Portugal i Španije. Uživo prenos možete da pratite OVDE.

18:52 - Selektor Urugvaja presrećan posle pobede nad Egiptom. OVDE pročitajte šta je rekao.

18:22 - FIFA je pokrenula istagu zbog praznih tribina u Jekaterinburgu.

18:03 - Islamska država preti Putinu i Rusiji. Zaprepašćujući video pogledajte OVDE.

17:46 - Prvo poluvreme utakmice okonačno je bez golova. Uživo prenos meča pratite OVDE.

17:26 - Kuper: Salah je važan, ali mi imamo tim

Selektor Egipta Ektor Kuper rekao je da Mohamed Salah nije igrao na utakmici sa Urugvajem da bi se izbegao rizik.

"Salah će imati važnu ulogu u budućim utakmicama. Želeli smo da izbegnemo rizik u ovoj, ali mislim da će biti spreman za sledeću", rekao je Kuper na konferenciji za novinare posle utamice u Jekaterinburgu.

Egipat je poražen u prvom kolu Grupe A na Svetskom prvenstvu u Rusiji od Urugvaja sa 1:0, pošto je primio gol u 89. minutu.

Salah je celu utakmicu proveo na klupi.

17.00 - Počeo je meč Maroko - Iran. Dešavanja pratite ovde

15:57 - Urugvaj je na kraju slavio rezultatom 1:0, golom Himeneza u 90. minutu. Kako je sve izgledalo pogledajte OVDE.

14:47 - ZAVRŠENO PRVO POLUVREME NA MEČU EGIPAT - KOSTARIKA, REZULTAT JE 0:0.

14:37 - POZNATE SUDIJE ZA MEČ SRBIJA - KOSTARIKA! Prvi sudija biće Senegalac Malag Diediju, dok će mu pomoćnici biti zemljaci El Hadži Samba i Džibril Kamara.

14:20 - Prilično slaba poseta u Jekaterinburgu!

14:07 - MAŽIĆ ČETVRTI SUDIJA NA MEČU EGIPAT - URUGVAJ

13:55 - Uskoro počinje prvi meč 2. dana Mundijala! Sastaju se Egipat i Urugvaj! Tekstualni prenos meča možete pratiti OVDE

13:27 - Poznate startne postave za meč Egipat - Urugvaj. Slavljenik Salah ipak na klupi...

13:21 - PUTIN NE PRAŠTA! Robi Vilijams će biti kažnjen zbog poteza kojim je šokirao svet! Britanska pop zvezda zbog skandaloznog gesta neće proći nekažnjeno. Naime, po ruskom zakonu koji je 2014. godine doneo Vladimir Putin, moraće da plati, a kolika kazna ga čeka pročitajte OVDE

12:38 - NEMCI ZGROŽENI RUSIJOM: Ljudi, gde smo ovo došli?!

Fudbaleri Nemačke bili su šokirani kada su videli smeštaj u kom će boraviti tokom Svetskog prvenstva u Rusiji.

12:29 - SMENJENI SELEKTOR ŠPANIJE ZAPLAKAO NA KONFERENCIJI: Lopetegi se kroz suze obratio javnosti!

12:05 - SRBIJA SE SELI U SAMARU! Orlovi danas putuju u Samaru gde ih u nedelju očekuje meč protiv Kostarike. Za subotu je zakazan trening i konferencija za štampu na stadionu na kom će odigrati prvu utakmicu na Mundijalu.

11:55 - SVE PUCA OD LUKSUZA! Pogledajte kako izgleda hotel u kom su smešteni fudbaleri Brazila

11:18 - MARKO PANTELIĆ ZA KURIR ANALIZIRA PREDSTOJEĆI MUNDIJAL: Želim im više sreće nego što smo mi imali 2010. godine!

Bivši fudbalski reprezentativac Srbije Marko Pantelić uz ekskluzivnom intervjuu za Kurir govori o nastupajućem Svetskom prvenstvu u Rusiji, izgledima Srbije, svojim iskustvima sa Mundijala i favoritima na takmičenju u najvećoj zemlji sveta. Intervju sa Markom možete pročitati OVDE

10:50 - SALAH SLAVI ROĐENDAN I NAPADA URUGVAJCE! Mohamed Salah danas slavi 26. rođendan, a za sve njegove navijače i navijače Egipta dolazi dobra vest iz kampa egipatske reprezentacije - Mo Salah će sigurno igrati protiv Urugvaja.

10:24 - Da li ste spremni za 2. dan...

10:06 - Kostarika oslabljena pred Srbiju!

Kostarikanski fudbaler Ronald Matarita zbog povrede na treningu propustiće Svetsko prvenstvo u Rusiji, samo dva dana uoči duela sa Srbijom.

Levi bek Njujork Sitija povredio je zadnju ložu i očekuje ga pauza od najmanje dve nedelje, pa je umesto njega pozvan Kener Gutjerez iz Alahulensea, kluba iz Kostarike.

09:41 - SUKOB RAMOSA I PREDSEDNIKA FS ŠPANIJE: Kapiten fudbalske reprezentacije Španije Serhio Ramos i prvi čovek Saveza Luis Rubales imali su žestoku raspravu zbog smene selektora Hulena Lopetegija koja je mogla da preraste u fizički sukob. A kako se sve završilo pročitajte OVDE

SERHIO RAMOS IMA TANKE ŽIVCE
SERHIO RAMOS IMA TANKE ŽIVCEfoto: EPA/JAVIER ETXEZARRETA

09:19 - Kralj Matić predvodi Orlove u Rusiji!

09:15 - RAMOS ZABRINUO NAVIJAČE: Atmosfera kao na sahrani! Posle najvećeg skandala u istoriji Mundijala u selekciji Španije atmosfera je veoma loša. Opširnije pročitajte OVDE

09:09 - PUTINE, MOLIM TE... Konverzacija ruskog predsednika i saudijskog princa za vreme utakmice između Rusije i Saudijske Arabije privukla je veću pažnju nego sam meč.

08:47 - RUS ŠOKIRAO NOVINARA KURIRA: Srbi, oprostite nam bombardovanje! Ljubav Srbije i Rusije nije jednosmerna, kako neki misle... Evo i dokaza...

08:25 - Danas su na programu tri meča:

14.00 - Grupa A: Egipat - Urugvaj 17.00 - Grupa B: Maroko - Iran

08:01 - Poštovani posetioci portala Kurir! Prethodni dan nam je doneo pregršt uzbuđenja na Mundijalu! Ako ste slučajno nešto propustili za vas smo pripremili pregled, a on se nalazi na samo jedan klik od vas!

08:00 - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti sa Svetskog prvenstva na jednom mestu.