FARAONI BEZ SALAHA PALI U 89. MINUTU: Urugvaj golom Himeneza slavio protiv Egipta!

MUNDIJAL 2018

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Urugvaja savladali su Egipat golom Suareza u 89. minutu u meču 1. kola grupe A Svetskog prvenstva u Rusiji.

Urugvajci su do trijumfa i tri boda stigli pogotkom Hozea Himeneza u 89. minutu, nakon što su prethodno propustili brojne šanse preko Luisa Suareza i Edinsona Kavanija.

Za Egipat nije igrao Mohamed Salah, koji se još oporavlja od povrede u finalu Lige šampiona.

Četvrti sudija na ovoj utakmici bio je najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.

Prethodno, u prvom meču ove grupe Rusija je na otvaranju savladala Saudijsku Arabiju 5:0.

U drugom kolu sastaju se Urugvaj - Saudijska Arabija i Rusija - Egipat.

89. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL Himenez!

88. minut - STATIVA! Odlična prilika za Kavanija koji pogađa stativu

82. minut - Sjajna kombinacija Suaresa i Kavanija, posle čega centarfor Pari Sen Žermena hvata divan volej na ivici šesnaesterca, ali El Šanavi još jednom maestralnom paradom izbacuje loptu u korner.

78. minut - Urugvaj je pojačavao pritisak i intenzitet napada na ulasku u poslednjih deset minuta igre, ali to ostavlja sve više prostora za munjevite kontre Egipta

69. minut - Utakmica bez uzbuđenja. I jedna i druga selekcija nemaju ideju kako da ugroze gol protivnika

utakmica bez uzbuđenja
utakmica bez uzbuđenjafoto: EPA/ROMAN PILIPEY

63. minut – Odgovor Egipta na dvostruku izmenu urugvajaca - na terenu je Kahraba, na mesto koje je do sada pokrivao Maran Mohsen.

58. minut - DVOSTRUKA IZMENA U SELEKCIJI URUGVAJA - Kristijan Sančes ušao je umesto Nanda Nandesa, a Kristijan Rodriges umesto Đorđana de Arasketa.

54. minut - Egipćani su uspeli da uspostave kontrolu i sada su preuzeli inicijavitvu

50. minut - Ektor Kuper morao je da reaguje posle pet minuta drugog poluvremena pošto Tarek Hamed nije bio u mogućnosti da nastavi meč, pa je na njegovo mesto ušao Sem Morsi.

47. minut - PROMAŠAJ SUAREZA! Urugvajac na ovom meču baš nema sreće! Stopostotna prilika je promašena

15.00 - Počelo je drugo poluvreme!

tribine na stadionu u jekaterinburgu skoro prazne
tribine na stadionu u jekaterinburgu skoro praznefoto: Reuters

1. poluvreme:

46. minut - Kraj prvog poluvremena!

44. minut - Kavani se poigrava sa odbranom Egipta, ali samo toliko! Ništa od šuta ka golu, a kamoli gol!

35. minut - I dalje bez konkretne prilike. Čini se da selekcija Urugvaja ima veću inicijativu

24. minut - KAVA PRILIKA ZA SUAREZA! Neverovatno šta je promašio napadač Barselone - katastrofalno je zahvatio loptu i propustio priliku da donese prednost Urugvaju. I to samo na 5 metara od gola!

luis suarez ne veruje šta je promašio
luis suarez ne veruje šta je promašiofoto: Reuters

21. minut - Nervoza igra oba tima. I Egipat i Urugvaj u napadima bez konkretne završnice

14. minut - SUAREZ ŠUTIRA PORED GOLA! Sjajnu priliku da pogodak imao je Suarez koji e prigrao odbranu Egipta i sa desne strane šutirao, ali je lopta završila pored gola

11. minut - Trezege pokušava da nadmudri Musleru, ali bezuspešno

8. minut - PRVA OZBILJNA ŠANSA ZA SELEKCIJU URUGVAJA! Kavani je pokušao iz velike daljine, ali je golman Egipta el Šenavi zaustavio udarac bez većih probelma.

edinson kavani
edinson kavanifoto: Reuters

14.00 - Meč je počeo!

Srpski sudija Milorad Mažuć biće četvrti arbitar na ovom meču

U duelu 1. kola A grupe u Jekaterinburgu pravdu deli Holanđanin Bjorn Kujpers, a pomagaće mu zemljaci Sander van Rekel i Ervin Zenstra. Milorad Mažić biće četvrti sudija, a ulogu rezervnog arbitra imaće i član njegovog tima Milovan Ristić.

EGIPAT IPAK BEZ SALAHA

Zvezda Liverpula i reprezentativac Egipta Mohamed Salah ipak na klupi! Dosta se spekulisalo prethodnih dana da li se talentovani fudbaler oporavio od povrede koju je zadobio u finalu Lige šampiona ili ne, te je bilo neizvesno i njegovo učešće na Mundijalu. Salah se nalazi u Rusiji, ali je selektor Egipta odlučio da ga ostavi na klupi u prvom meču protiv Urugvaja.