AUTOGOL I PAD U NESVEST: Iranci šokirali Marokance i pobedili golom u 95. minutu

svetsko prvenstvo

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Irana savladali su Maroko 1:0 autogolom u 92. minutu duela na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Meč je obeležio veoma siromašan sadržaj fudbala, ali i padanje u nesvest marokanskog fudbalera Amrabatabana u 72. minutu.

Tri boda Irancima doneo je Buaduz autogolom u petom minutu nadoknade vremena.

Marokanci su krenuli agresivno od starta, dominirali, Iranci nisu mogli da se sastave sa loptom. Marokanci su pretili preko Aritija, potom El Kabija. Zatim su za samo pet sekundi imali tri ozbiljna šuta iz neposredne blizine, probali su El

Kabi i Belhanda, ali je zid Iranaca ostao neprobojan.

Iranci su u nastavku uspeli da se oslobode pritiska. Dali su sve od sebe da kontrama i nakon prekida ugroze rivala. Azmun je dva minuta pre kraja poluvremena umalo doneo prednost Iranu. Bio je jedan na jedan sa golmanom, ali Munir je fenomenalno skinuo neviđenu šansu, pa je ostalo 0:0.

Za razliku od prvog, drugi deo meča bio je još siromašniji, ne da nije bilo golova, nego ni pravog uzbuđenja pred golovima. Sve do autogola Marokanca u 95. minutu meča.

Ranije danas, Urugvaj je rezultatom 1:0 savladao selekciju Egipta golom Himeneza u 90. minutu.

Uskoro opširnije.

Drugo poluvreme

95. minut - AUTOGOL! Nakon centaršuta iz slobodnjaka Aziz Bohaduz je skrenuo loptu glavom u mrežu. 0:1.

80. minut - Zijeh je konačno zapretio kako treba, sjajno mu je Belhanda ostavio, a on iz prve gađao bliži ugao – Beiranvand izbacuje u korner.

72. minut - Amrabat ostao bez svesti! On je posle kontakta sa rivalom udario licem u zemlju i ostao bez svesti. Krilni napadač Maroka pridigao se posle nekoliko sekundi.

64. minut - Oštar start Zijeha. Vezista Maroka. koji igra veoma loš meč, oštro startuje sa leđa, ali nije opomenut.

50. minut - Sada Amrabat centrira sa levog boka na drugu stativu, tamo je volej uhvatio Harit – veoma loše.

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

43. minut - KAKVA PRILIKA ZA IRAN! Azmun se lepo izborio za loptu. Međutim, u odsudnom trenutku je izgubio kontrolu nad loptu i El Hadžui je odbranio, da bi u nastavku akcije ponovo intervenisao i izbacio loptu u korner.

25. minut - Azmun se dobro zagradio na petercu, pokušao iz okreta, ali su defanzivci Maroka ipak bili dobro postavljeni

19. minut - U pet sekundi Marokanci su imali tri šuta iz neposredne blizine – sa peterca su probali El Kabi i Belhanda, ali je “zid” igrača u belim dresovima nekako sačuvao mrežu.

10. minut - Prvi žuti karton. Nakon oštrog starta, sudija Čakir je pokazao javnu opomenu Šojeiu.

8. minut - Novi šut ka golu Irana. El Kabi je lepo prihvatio loptu na nekih 14-15 metara, pokušao je poluvolejom, ali nije bio precizan.

2. minut - El Kabi je trčao na gol, ali ga je odbrambeni igrač uspeo stići. Glavni sudija i njegov pomoćnik pokazuju na korner zastavicu. Maroko će iz kornera pokušati ugroziti protivnički gol.

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

MAROKO: Munir - N. Amrabat, Benatija, Sais, Hakimi - El Ahmadi - Zijeh, Belanda, Busufa, Arit - El Kabi.

IRAN: Beiranvand - Rezaejan, Češmi, Puraligandži, Hadžsafi - Ebrahimi - Jahanbakš, Šodžaei, Ansarifat, Amiri - Azmun.