HRVATSKA DEMOLIRALA ARGENTINU! SENZACIJA - GAUČOSI NA IVICI AMBISA: Mesi nevidljiv, remek-delo Luke Modrića! (VIDEO)

VELIKAN U PARAMPARČAD

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Hrvatske razbila je Argentinu 3:0 (0:0) u meču drugog kola Grupe D na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

U derbiju "grupe smrti" izabranici selektora Zlatka Dalića nadigrali su "gaučose", zasluženo trijumfovali u Nižnjem Novgorodu i overili ulazak među 16 najboljih selekcija sveta.

Prva dva gola bili su remek-dela!

Ante Rebić je u 53. minutu iskoristio kardinalnu grešku golmana Vilija Kabaljera, koji je loše ispucao loptu, a hrvatski napadač je uhvatio volejčinu - 1:0

U 80. minutu Luka Modrić je otklonio sve dileme. Napravio je sebi poziciju i sa više od 20 precizno šutirao uz stativu.

Argentince je zakucao Ivan Rakitić u 91. minutu. "Gaučosi" su se zaleteli u napad, a Hrvati su im se posle kontre skoro ušetali u gol za konačnih 3:0.

Argentina je odigrala očajan meč, a njen najbolji igrač Lionel Mesi bio je gotovo nevidljiv. Zato je i došla na ivicu ambisa.

Ekipa Horhea Sampaolija i dalje ima šanse da prođe dalje, ali neće joj biti dovoljna pobeda nad Nigerijom u poslednjem kolu, već će zavisiti i od ostalih rezultata u grupi.

Trenutno Hrvatska ima šest bodova, Argentina i Island po jedan, dok je Nigerija bez bodova, ali Island i Nigerija utakmicu drugog kola igraju sutra.

Hrvati se u trećem kolu sastaju sa Islandom i pokušaće da overe prvo mesto.

"Vatreni" su posle uspeha na startu takmičenja protiv Nigerije (2:0) rasterećenije ušli u meč u Nižnjem. To im je davalo sigurnost. Argentinci su bili pod velikim pritiskom, koji očigledno nisu mogli da iznesu.

Od starta meča "gaučosi" su izgledali kao razbijena vojska!

Dva udarca Pereza i po jedan pokušaj iz blizine Meze i Mesija u istom napadu je sve što su favorizovani Argentinci uradili u napadu za 90. minuta.

S druge strane, "vatreni" su u finišu mogli do ubedljivije pobede, ali je Rakitić, pre nego što se upisao u strelce, "bombom" pogodio prečku.

Na kraju, ubedljivih i zasluženih 3:0 za Hrvatsku.

KRAJ 3:0 za HRVATSKU!

90+1. minut - GOOOLLL - 3:0 za HRVATSKU! IVAN RAKITIĆ!

86. minut - PREČKA! Bomba Ivana Rakitića!

80. minut - GOOOLLL - 2:0 za HRVATSKU! REMEK-DELO LUKE MODRIĆA! Sjajni fudbaler Real Madrida napravio je sebi poziciju sa šut na više od 20 metara i onda precizno tukao!

78. minut - Varniči na terenu...

68. minut - Dibala prvi put na terenu na Mundijalu! Zamenio je Pereza.

64. minut - VELIKA PRILIKA ZA ARGENTINU! Prvo je šut Meze sa samo nekoliko metara odbranio Subašić, a onda je Rakitić izblokirao Mesija pred samom gol-linijom.

57. minut - Prva izmena kod Hrvata - Rebić se povredio malo pošto je dao gol, pa ga je zamenio Kramarić.

56. minut - Još jedna izmena kod Argentine - Pavio umesto Salvija.

54. minut - Iguain umesto Aguera - Sampaoli je promenio napadače.

53. minut - GOOOLLL - 1:0 za HRVATSKU! KARDINALNA GREŠKA GOLMANA KABALJERA I GOLČINA REBIĆA! Merkado je vratio loptu svom golmanu, koji ju je očajno ispucao, što je Rebić iskoristio, opalio strašan volej i pogodio!

53. minut - Konačno udarac u okvir hrvatskog gola - pucao je Aguero, a Subašić odbranio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

45+2. minut - Modrić je odlično proigrao Rebića koji je, umesto da proigra Perišića, šutirao i to je loše učinio.

44. minut - Mesi je nevidljiv.

33. minut - 3:2 za Hrvatsku u udarcima na gol.

32. minut - VELIKA ŠANSA ZA HRVATSKU! Mandžukić se izvukao sam na "drugoj stativi" i u padu glavom šutirao, ali nije bio precizan.

30. minut - VELIKA ŠANSA ZA ARGENTINU! Odbila se lopta do Enca Pereza na desetak metara od gola, imao je otvoren šut, ali je loptu poslao u spoljnji deo mreže.

23. minut - PREČKA! Akunja je centrirao, a lopta zakačila prečku.

20. minut - Mesi se ne vidi, a Argentinci deluju kao razbijena vojska.

12. minut - Bude se "gaučosi". Mesi je započeo akciju, Salvio dao "povratnu", a Enco Perez šutirao. Međutim, njegov šut je izblokiran.

11. minut - Evo i prve opasnosti pred golom Hrvata! Loptu prebačenu preko odbrane Mesi ipak nije stigao, a da jeste, Subašić bi bio u problemu.

10. minut - Hrvati su znatno opasniji u uvodu...

5. minut - Hrvat su prvi zapretili, Perišić je u kazneni prostor ušao po levoj strani, a onda šutirao u suprotni ugao, ali je Kabaljero uspeo da loptu izbaci u korner.

1. minut - Utakmica je počela.

"Gaučosi" su kiksnuli u prvom kolu jer su sa Islandom odigrali samo 1:1 (Mesi promašio penal), dok su "vatreni" pobedili Nigeriju 2:0.

SASTAVI:

ARGENTINA: Kabaljero - Merkado, Otamendi, Taljifiko - Salvio, Maskerano, Meza, Perez, Akunja - Mesi, Aguero.

HRVATSKA: Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Brozović, Rakitić - Rebić, Modrić, Perišić, Mandžukić.

RUSKA POLICIJA DOBILA JE DOJAVU DA ĆE HRVATSKI HULIGANI POKUŠATI DA PREKINU MEČ!

HRVATSKA I ARGENTINA POSLE 20 GODINA NA SP!

Ove dve selekcije sastale su se na SP 1998. u Francuskoj, a Argentina je pobedila 1:0. Međutim, Hrvati su kasnije osvojili treće mesto.