NEJMAR I FIRMINO IZBUŠILI SOMBRERO: Brazilci pobedili Meksiko za četvrtfinale Mundijala (VIDEO)

ZA POLUFINALE SA BELGIJOM ILI JAPANOM

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Brazila pobedila je Meksiko 2:0 (0:0) u meču osmine finala Mundijala u Samari.

Brazilci će se u četvrtfinalu 6. jula u Kazanju sastati sa pobednikom večerašnjeg meča Belgija - Japan.

Pobedu Brazila nad "sombrerosima" najavio je Nejmar golom u 51. minutu, a potvrdio Roberto Firmino u 89.

U uvodu drugog poluvremena najbolji brazilski igrač napravio je dar-mar u odbrani Meksika, onda loptu ostavio za Vilijana, koji je u kazneni prostor ušao po levoj strani i "zavrnuo" pred gol, gde je Nejmar uklizao i ubacio je u praznu mrežu.

Nejmar je bio učesnik akcije i kod drugog pogotka. Tada mu je Giljerme Očoa skinuo zicer, ali je na loptu naleteo Firmino i, samo pet minuta po ulasku u igru, upisao se u strelce i overio trijumf.

Meksikanci su bolje počeli meč i u njegovoj prvoj četvrtini bili dominantan rival. Ipak, nisu to znali da materijalizuju.

Izabranici selektora Titea počeli su da se bude u finišu prvog poluvremena. Međutim, kao i pre četiri godine na Mundijalu u Brazilu, kada su se sastali u grupnoj fazi, golman Giljerme Očoa je bio fantastičan. Istina, onda je do kraja ostalo 0:0, a danas su Brazilci uspeli da slome otpor "sombrerosa".

Nejmar i drugovi su posle vođstva stečenog u ranoj fazi drugog poluvremena skinuli teret sa leđa i zaigrali opuštenije i bolje. Ipak, rezultat se nije menjao sve do 89. minuta, najviše zahvaljujući Očoi.

Kada su Meksikanci konačno krenuli na sve ili ništa, ne bi li stigli do izjednačenja, sevnula je kontra, a Firmino je postavio konačan rezultat.

Brazilci su šesti put zaredom stigli do četvrtfinala, dok Meksiko sedmi put uzastopno ispadaju u osmini finala!

KRAJ - 2:0 ZA BRAZIL!

90+1. minut - Poslednja izmena kod Brazilaca - Markinjoš umesto Vilijana.

89. minut - GOOOLLL - 2:0 ZA BRAZIL - FIRMINO! Nejmar je izašao sam pred Očou, koji je ponovo bravurozno intervenisao, ali je na loptu naleteo Firmino i, posle samo pet minuta provedenih u igru, upisao se u strelce.

84. minut - Iz igre izlazi Kutinjo , u igru je ušao Roberto Fimrino. Meksikanci pokušavaju na sve načine da postignu gol, ali deluju nemoćno!

80. minut - Prva izmena za Brazilce. Iz igre izlazi Paulinjo, u igru ulazi Fernandinjo.

76. minut - Žuti karton i za Salseda.

71. minut - BEZOBRAZLUK LAJUNA! Meksikanac je prišao Nejmaru koji je sedeo na travi, zagrlio ga, a onda zgazio! Brazilac se bacio i počeo da se prevrće od bola. Nejmaru je ukazana pomoć, a sudija Roki nije reagovao.

68. minut - Rekontra Brazila, Vilijan je "povukao", a Nejmar šutirao. Lopta je zakačila Salseda i završila u korneru.

64. minut - Još jedna sjajna odbrana Očoe! Sada je zaustavio i pokušaj Vilijana.

63. minut - Trenutna statistika - Brazil je uputio 16, a Meksiko devet udaraca, od kojih "sombrerosi" samo jedan u okvir gola.

61. minut - Posle duže vremena udarac ka golu Brazila. Šutirao je Vela, ali je Alison Beker odbranio bez problema.

60. minut - Poslednja izmena Osorija - Himenez je zamenio Ćićarita.

59. minut - Glupost Kazemira na sredini terena. Dobio je žuti karton i ako Brazilci prođu dalje, u četvrtfinalu on neće igrati.

58. minut - Velika šansa za Brazil! Paulinjo je imao otvoren šut sa 12, 13 metara, ali je Očoa opet bio fantastičan.

56. minut - Druga izmena u reprezentaciji Meksika - Dos Santos umesto Alvareza.

55. minut - Žuti karton za Ereru. Ako se Meksiko plasira u četvrtfinale, igraće bez njega.

51. minut - GOOOLLL - 1:0 za BRAZIL! NEJMAR! Najbolji brazilski igrač je napravio dar-mar u odbrani Meksika, onda loptu ostavio za Vilijana, koji je u kazneni prostor ušao po levoj strani i "zavrnuo" pred gol, gde je Nejmar uklizao i ubacio je u praznu mrežu.

48. minut - Šansa za Brazil! Posle kornera Nejmara, Kutinjo je "promešao" Meksikance, namestio se i šutirao, ali je Očoa ponovo bio odličan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena kod "sombrerosa", Lajun umesto Markeza.

POLUVREME - 0:0!

42. minut - Požuteo je Felipe Luis posle žestokog prekršaja nad Velom.

40. minut - Šut Nejmara iz slobodnjaka iz velike daljine - preko gola.

38. minut - Prvi žuti karton - Alvarez, zbog oštrog starta nad Nejmarom.

33. minut - Nova šansa za Brazil! Žesus je nanizao nekoliko protivničkih igrača u kaznenom prostoru i šutirao levom nogom, Očoa je odbranio, a Kutinjo loše reagovao kada se lopta odbila do njega.

30. minut - Još jedna opasna (polu)kontra "sombrerosa", ali je Vela nerezonski šutirao.

27. minut - Bude se Brazilci! Sada su opsedali gol Meksika, a na kraju je Kutinjo tukao iz daljine - preko gola.

25. minut - Konačno šansa za Brazil! Nejmar je driblingom izbacio dvojicu meksičkih defanzivaca, izašao sam pred Očou, koji je sjajno intervenisao.

24. minut - Kutinjo, Nejmar i ostali ofanzivci Brazila totalno su odsečeni od ostatka ekipe.

22. minut - Lažnjak, pa šut Erere, Kazemiro je uspeo da ga izblokira.

21. minut - Meksički fudbaleri menjaju pasove na sredini terena, a navijači skandiraju prepoznatljivo: "Ole... Ole"...

17. minut - Prvi korner za Brazilce, ali od svega ništa.

15. minut - Brazilci za sada ništa nisu pokazali! Meksikanci su opasniji, ali nedovoljno konkretni da naprave šanse iz kategorije stoprocentnih.

9. minut - Meksikanci su se ponadali da je Ćićarito u šansi, ali je u stvari bio u ofsajdu.

Nejmar je ponovo promenio imidž. Gotovo na svakom meču na Mundijalu pojavio se sa različitom frizurom.

5. minut - Nejmar proba šut, Očoa je nesiguran...

2. minut - Meksikanci prvi prete. Gvardado je centrirao, Alison Beker kratko boksovao, lopta je došla do Lozana, ali je njegov šut izblokirao Miranda.

1. minut - Utakmica je počela.

Ćićarito pred meč...

BRAZIL: Alison - Fagner, Tijago Silva, Miranda, Filipe Luis - Kazemiro, Paulinjo - Vilijan, Kutinjo, Nejmar - Žezus.

MEKSIKO: Očoa - Alvarez, Ajala, Salsedo, Galjardo - Markez, Erera, Gvardado - Lozano, Vela - Ćićarito.

Bolji iz tog duela u četvrtfinalu sastaće se 6. jula u Kazanju sa pobednikom večerašnjeg meča između Belgije i Japana.

Brazilci i Meksikanci su stari znanci. Na svetskim prvenstvima odigrali su četiri meča, a „sombrerosi“ još nisu dali gol. Doduše, posle tri pobede Brazila od 1950. do 1962, nisu se sreli do prošlog Mundijala, kada je Meksiko, najviše zahvaljujući golmanu Očoi, iznenadio domaćina u grupi – 0:0.

Međutim, sada je ulog znatno veći.

Meksiko je posle dve pobede u grupi u Rusiji, nad Nemačkom (1:0) i Južnom Korejom (2:1), doživeo debakl protiv Švedske (0:3), koji ga je i poslao na megdan glavnom favorite turnira. U isto vreme Brazilci su remizirali sa Švajcarskom (1:1), jedva pobedili Kostariku (2:0), golovima u sudijskoj nadoknadi, a onda rutinski savladali Srbiju (2:0) za očekivano prvo mesto u grupi.

Selektor Tite je pomalo filozofski govorio posle posla obavljenog u Grupi E, a pre osmine finala.

- Rastemo iz meča u meč. Posle tri utakmice možemo samo bolje. Tim pokazuje da ume da se nosi sa pritiskom. Nekada nisam mogao da zaspim razmišljajući da li je sve u redu sa ekipom, a sada to nije slučaj. Važna nam je hemija. Atmosfera u svlačionici je dobra i to me raduje - kazao je Tite.

- Ne živimo od očekivanja, živimo od stvarnosti. Rastemo u mentalnom smislu. Balans je neophodan. Kad smo prebrzi da možemo da usporimo, kad smo spori da ubrzamo. Sledi faza u kojoj ćemo se samo dizati – optimista je Tite.

Navijači Brazila još čekaju da proradi Nejmar. Za sada je ekipu „vukao“ Filipe Kutinjo, koji je pored dva gola zabeležio i asistenciju. O Nejmaru se ipak najviše priča, prvo zbog frizure koju je nosio na meču sa Švajcarskom, a onda i zbog konstantnog padanja po terenu. Mora se, međutim, priznati da ga rivali nemilosrdno tuku...