Slušaj vest

Avion, koji se danas srušio na naselje u San Dijegu, uništio je najmanje 15 kuća, a sada su se pojavile i informacije od vlasniku aviona.

Kako javlja CBS 8, avion je registrovan na kompaniju sa sedištem na Aljasci. Jedini zaposleni u toj firmi je stanovnik El Kahona, Dejvid Šapiro.

Dokumenta do kojih je došao CBS 8 pokazuju da je avion, sa registarskim brojem N666DS, "Cesna sajtejšn" proizveden 1985. godine i registrovan na firmu Daviator LLC, sa sedištem u Homeru, na Aljasci, više od 320 kilometara južno od Enkoridža.

Jedini zaposleni i upravnik firme Daviator LLC je Dejvid Šapiro. Javni podaci pokazuju da Šapiro živi u El Kahonu i da ima 42 godine.

Pao avion u San Dijegu Foto: CAROLINE BREHMAN/EPA, X/Printscreen

Prema podacima FAA (Federalne uprave za vazduhoplovstvo), Šapiro je licencirani instruktor letenja od 2010. godine, a njegova dozvola je registrovana na Aljasci.

CBS 8 je pozvao broj telefona koji je naveden kao Šapirou, ali se javila govorna pošta.

Nije jasno da li je Šapiro bio pilot aviona u trenutku pada.

Policija je saopštila da se incident dogodio oko 4 sata ujutru po lokalnom vremenu u oblasti ulica Sempl i Salmon. Prema podacima Vatrogasno-spasilačke službe San Dijega, najmanje 15 kuća je pogođeno padom aviona.

Vatrogasna služba je saopštila da je više ljudi povređeno, ali da niko od stanovnika pogođenog područja nije prevezen u bolnicu.

(Kurir.rs/CBS8)