Slušaj vest

U banjalučkom restoranu "Stara Ada" večeras je ubijen Dejan Kostić Dela, a uhapšeno je više osoba. Jake policijske snage su svuda oko restorana, a u objekat je uveden muškarac sa lisicama na rukama.

Restoran gde je ubijen Dejan Kostić Dela u Banjaluci Foto: Printscreen/Atvbl

Telo Dejana Kostića Dele je na mestu ubistva još uvek.

Komšije pričaju kako su čuli nekoliko pucnjeva, vrisku i galamu.

Iz policije su potvrdili da je u Banjaluci večeras ubijen muškarac, nakon što je u njega iz vatrenog oružja pucala druga osoba.

592009_dejan-kostic-dela_ls copy.jpg
Foto: Printscreen/Youtube

Navode da je o svemu obavešteno OJT Banjaluka.

- U toku je rad na pronalasku izvršioca – rečeno je iz PU Banjaluka.

Više o ubistvuDejanu Kostiću pročitajte na linku OVDE. 

Policija je prema nezvaničnim podacima identifikovala napadača i u pitanju je Nemanja Sjenica. 

Prema nezvaničnim informacijama Kostić i Kopranović su se večeras sukobili u restoranu. Kopranovićeva ekipa je u restoranu slavila i bilo ih je više za stolom, dok je Kostić sa suprugom došao na ručak. U jednom trenutku krenula su međusobna prozivanja i prepucavanja. Navodno je i u restoranu potezano oružje, a sve je kulminiralo ispred restorana, kada je kako se sumnja Nemanja Sjenica pucao u Kostića i usmrtio ga.

Ko je Dejan Kostić Dela?

Dejan Kostić Dela iz Banjaluke javnosti je postao poznat nakon što je zlostavljao konobara, a snimak postao dostupan javnosti.

Osuđen je na novčanu kaznu od 9.000 KM zbog krivičnog dela zlostavljanje, mučenje i drugo neljudsko ponižavajuće ponašanje.

Prema navodima iz optužnice, Kostić je 24. aprila 2019. godine oko 13.25 sati, u jednom kafiću u Ulici Stepe Stepanovića u Banjaluci, namjeravao da zastraši konobara P.P. i pozvao ga u toalet.

- Kada su ušli u toalet, počeo je rukama oštećenom zadavati udarce u pred‌elu lica, govoreći mu da su ga prethodnog dana njegovi drugovi, M. M. i Č.S. napali, a zatim je svojim mobilnim telefonom snimao oštećenog dok ga je i dalje udarao otvorenom pesnicom, te ga snažno hvatao u pred‌elu vrata, terajući ga da govori sam sebi da je p…a, a potom navedeni snimak učinio dostupnim - stoji u optužnici.

Kostić se ranije predstavljao kao vođa Lešinara, navijača FK Borac.

Kurir.rs/Srpskainfo/atvbl