VELIKI PREOKRET: Pljačkaša iz Splita nije ubila policajka! Evo šta je pokazala obdukcija (FOTO/VIDEO)
Nesuđeni pljačkaš banke u centru Splita ipak je počinio suicid, potvrđeno je to obdukcijskim nalazom.
Iako se danima pretpostavljalo da ga je u razmeni vatre ubila splitska policajka, to ipak nije bio slučaj.
Reč je o Frani Petrinoviću (65), koji je u Australiji odslužio 20 godina zatvora zbog ubistva tokom pljačke. U Hrvatsku je deportovan 2021. godine.
Scena koja je šokirala Split, odigrala se svega stotinak metara od Policijske uprave i Županijskog suda. Razbojnik je upao u banku, pretio pištoljem, uzeo radnika obezbeđenja za taoca i od zaposlenih zatražio novac, koji su mu predale u strahu.
Svedoci su čuli pucnje, a ubrzo su na mesto događaja stigle policajke. Nakon pucnjave koja je odjekivala ulicom, nastala je tišina. Petrinović je preminuo na licu mesta, a njegovo telo je palo u grmlje pored banke.
Iz Državnog tužilaštva kažu kako je razbojnik preminuo, a fatalan je bio metak u glavu. Prvobitno se pisalo da ga je usmrtila policajka, a hrvatski mediji sada pišu da je možda i sam sebe usmrtio.
(Kurir.rs/Jutarnji list)
PREDSEDNIK VUČIĆ: Učinićemo sve da Srbiju ponovo podignemo na pobedničko postolje