(VIDEO) BEZ GOLOVA U SENT ETJENU: Englezi se ispromašivali protiv Slovaka i ostali bez pol-pozicije

Rasplet u Grupi B na EVRO 2016

Francuska 2016 -

Reprezentacije Engleske i Slovačke igrale su u Sent Etjenu 0:0 u meč poslednjeg, trećeg kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

"Gordi Albion" je tako zauzeo drugo mesto sa pet bodova, a Slovačka treće sa četiri. Vels je trijumfom nad Rusijom od 3:0 izbio na vrh, a "zbornaju" eliminisao sa šampionata.

Englezi su, kao i Velšani, prošli u osminu finala, a i Slovake samo teorija deli od prolaska dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije. Zato su Marek Hamšik i drugovi na kraju slavili kao da su pobedili.

Engleska je bilo daleko bolji rival od Slovačke, koja nije stvorila nijednu šansu iz kategorije stoprocentnih. Izabranici selektora Roja Hodžsona su ređali šanse i promašivali ih: Vardi, Lalana, Henderson...

Međutim, nije se dalo Ostrvljanima da savladaju golmana Kozačika i domognu se prvog mesta u Grupi B. Ovako, kao drugoplasirani u osmini finala igraće sa drugoplasiranim iz Grupe F, što može da bude bilo ko, i Mađarska i Island i Portugal i Austrija.

Kraj - 0:0!

81. minut - Engleska - Slovačka u šutevima 19:3, u kornerima 9:0...

76. minut - Hodžson je izveo Staridža, a uveo Kejna.

73. minut - I Staridž je mogao da dovede "gordi Albion" u vođstvo. Međutim, za malo je zakasnio da zakači loptu.

61. minut - VELIKA ŠANSA za ENGLESKU! Henderson je centrirao, Ali je naleteo na loptu i poslao je ka mreži, ali ju je sa gol-linije izbacio Škrtel.

56. minut - Runi je u igri. Zamenio je Vilšera, a od Kejhila uzeo kapitensku traku.

55. minut - I Vajs je probao. Hart je odbranio. Slovaci deluju konkretnije nego u prvom poluvremenu.

53. minut - Ponovo Englezi prete. Klajn je uleteo po desnoj strani u kazneni prostor, prišao je Kozačiku i šutirao, ali je pogodio slovačkog golmana. Englezi su tražili penal, smatrajući da je Klajn fauliran.

52. minut - Umalo Mak da iskoristi smušenost engleske odbrane. Smoling je grudim spustio loptu za Harta, međutim, nije to dobro učinio, pa je Slovak probao to da iskoristi, ali nije uspeo dobro da odreaguje.

Drugari iz Liverpula, za koji su nekada igrali obojica, danas su rivali: Sterling i Škrtel

Kraj prvog poluvremena - Englezi su bili mnogo bolji, ali golova nije bilo.

33. minut - VELIKA ŠANSA za ENGLESKU! Na povratnu loptu Lalana je snažno tukao sa 15-ak metara, ali je Kozačik sjajno intervenisao.

18. minut - Bertrand je laktom udario u nos Pekarika, kome je "šiknula" krv.

15. minut - VELIKA ŠANSA za ENGLESKU! Vardi je izašao sam pred Kozačika, ali je slovački golman izašao kao pobednik iz duela.

11. minut - I Henderson je oprobao šut, iz okreta, ali je pogodio protivničkog igrača.

9. minut - Englezi su mnogo opasniji. Sada je Staridž bio pred golom, ali je Pekarik odlično intervenisao u poslednjem trenutku.

5. minut - Prva pretnja po gol Slovaka. Vardi je na centaršut s desne strane uhvatio loptu "na prvu". Međutim, bio je previše iskosa, pa njegov šut nije bio precizan.

1. minut - Utakmica je počela.

Selektor Engleske Roj Hodžson prvi put na EP ostavio je na klupi Vejna Runija, a u prvi tim uvrstio Džejmija Vardija.

SLOVAČKA: Kozačik - Pekarik, Škrtel, Đurica, Hubočan - Pečovski, Kucka - Mak, Hamšik, Vajs - Nemec

ENGLESKA: Hart - Klajn, Kejhil, Smoling, Bertrand - Henderson, Dajer, Vilšir, Lalana - Stardiž, Vardi

Sudi Španac Karlos Velasko Karbalji.

20:45 - Englezi imaju srećnog lava

20:40 - Može i bez tuče

20:35 - Ovako je izgledao dolazak Engleza na stadion

20:30 - Englezi stoprocentni protiv SlovakaEngleska je dobila sva tri dosadašnja duela sa Slovacima - u kvalifikacijama za EVRO 2004 bilo je oba puta po 2:1, a u prijateljskom meču 2009. čak 4:0.

20:25 - Englezi su u dosadašnjem delu šampionata igrali 1:1 s Rusijom, dok su Vels savladali 2:1.

Slovaci su posle poraza od Velsa 1:2, pobedili Ruse 2:1.