(VIDEO) RIBARI POSLALI PORTUGAL NA HRVATE: Islanđani pobedom u 94. minutu idu na Engleze!

Kakva drama u grupi F

Francuska 2016 -

Fudbalska reprezentacija Islanda pobedila je selekciju Austrije 2:1 (1:0) u meču poslednjeg, 3. kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

1 / 7 Foto: Reuters

Islanđani su poveli golom Bodvarsona u 18. minutu. Austrija potom nije iskoristila penal u 37. minutu, pošto je Aleksandar Dragović pogodio stativu. Austrija je uspela da izjednači u 60. minutu preko Šopa. Island je do pobede stigao golom Traustason u 94. minutuU drugom meču poslednjeg kola grupe F, Mađarska i Portugal su igrali 3:3.Prvo mesto na tabeli osvojila je Mađarska sa 5 bodova, koliko ima i drugoplasirani Island. Portugal je treći sa tri boda. Ove tri reprezentacije izborile su plasmam u osminu finala, dok se Austrija na poslednjem mestu sa dva boda vraća kući.U osmini finala sastaće se:25. junŠvajcarska - PoljskaVels - Severna IrskaHrvatska - Portugal26. junMađarska - BelgijaNemačka - SlovačkaFrancuska - Republika Irska27. junItalija - ŠpanijaEngleska - Island

TOK MEČA:90+5. minut - Island je pobedio 2:1!90+4. minut - GOLLL!!! Island vodi 2:1! Traustason je doneo pobedu Islandu u poslednjim trenucima meča 90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta85. minut - Još pet minuta do kraja utakmice. Pri ovom rezultatu, Austrija se vraća kući76. minut - Island oštećen za penal. Fudbaleri Islanda tražili su penal, pošto je jedan austrijski igrač igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo rukom.72. minut - Nova prilika za Šepa! Austrijski fudbaler je šutirao sa svega nekoliko metara od gola, ali je golman Islanda odlično intervenisao69. minut - Kakva šansa za Austriju! Janko je imao šansu da donese vođstvo Austriji, ali je sa svega nekoliko metara šutirao pored gola

60. minut - GOOOLLL - 1:1 - ŠEP! Solo akcija igrača koji je na poluvremenu zamenio Predla posle koje je sjajnim udarcem savladao Haldorsona.48. minut - Austrijanci traže penal, ali je sudija pokazao da se meč nastavi47. minut - Velika šansa za Austriju! Dobar napad Austrijanaca, ali je dobro intervenisala odbrana Islanđana i izbacila loptu u korner

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 1:0 za Island!

42. minut - Dobar pokušaj Baumgartlingera iz daljine, ali je golman Haldorson siguran.

38. minut - Islanđani su ponovo zatresli mrežu Austijanaca, ali iz ofsajda...

37. minut - DRAGOVIĆ je promašio penal! Pogodio je stativu!

36. minut - PENAL za AUSTRIJU! Skulason je povukao Alabu, a poljski arbitar Marsinijak pokazao je na belu tačku.

30. minut - Šansa za Austriju! Arnautović se našao sam na sedam, osam metara, ali je glavom poslao loptu preko gola.19. minut - Island vodi 1:0! Bodvarson se upisao u strelce!

15. minut - Ponovo Islanđani pokušavaju sa distance, ovaj put Arnason, ali preko gola.

11. minut - ŠANSA za AUSTRIJU! Arnautović je ukrao loptu golmanu Haldorsonu, koji je ipak uspeo da se iskupi kada se austrijski reprezentativac spremao da je ubaci u praznu mrežu.

Ludnica na tribinama stadiona "Francuska"

2. minut - PREČKA! Gudmundson je opalio kao iz topa i uzdrmao okvir austrijskog gola.

1. minut - Utakmica je počela17:45 - Poznati su sastavi timova

U drugom meču poslednjeg kola grupe F, sastaju se Portugal i Mađarska. Mađari su već obezbedili plasman u osminu finala, ali nije poznato sa koje pozicije u grupi.Island je igrao nerešeno sa Mađarskom i Portugalom (oba meča su završena sa po, 1:1). Austrija je remizirala sa Portugalom, 0:0, a izgubila je od Mađarske 0:2.