DEBAKL MODRIH: Ludogorec pregazio Dinamo, poraz Černomoreca

Nije bilo iznenađenja

Ludogorec je u grupi B Lige Evrope s 3:0 savladao Dinamo, dok je PSV u gostima bio bolji od Černomoreca s 2:0

SOFIJA - Fudbaleri Ludogoreca pobedili su u Sofiji zagrebački Dinamo s 3:0 u meču drugog kola grupe B Lige Evrope.Golove za bugarskog šampiona postigli su Kviksada u 12, Misidjan u 34. i Dijakov u 61. U drugom meču grupe B, PSV je u Odesi bio bolji od Černomoreca s 2:0. Strelci su bili Depaj u 13. i Jozejfzun u 88. minutu.Sva četiri kluba posle dva kola imaju po tri boda.Salcburg je u grupi C u gostima bio bolji od Esbjerga s 2:1, dok su Elfsborg i Standard igrali, 1:1.Salcburg ima šest bodova, Esbjerg tri, a Standard i Elfsborg po jedan.Fiorentina je u grupi E u gostima slavila protiv Dnjepra s 2:1. Gosti su poveli u 53. minutu preko penala Rodrigez u 53. minutu. Izjednačio je Seleznjov u 57. takođe sa penala. Pobedu gostima doneo je Ambrosini u 73. minutu. Za goste je od 85. minuta igrao Nenad Tomović. Fereira i Panduri igrali su 1:1. Gosti su poveli golom Momčilovića u petom minutu, a izjednačio je Rui Migel u 49.Fiorentina ima šest bodova, Dnjepar tri, a Panduri i Fereira po jedan.Ajntraht je u grupi F u gostima pobedio APOEL s 3:0, dok je Makabi posle preokreta u nadigrao Bordo s 2:1.Ajntraht ima šest bodova, Makabi četiri, Apoel jedan, dok je Bordo bez bodova.

Kompletni rezultati drugog kola lige Evrope:

A grupa:

Svonsi - Sent Galen 1:0 (Rotlidž 52)

Kuban - Valensija 0:2 (Alkaser 73, Feguli 81)

Tabela: Svonsi 6 bodova, Sent Galen i Valensija po 3, Kuban 0.

B grupa:

Ludogorec - Dinamo Zagreb 3:0 (Žuninjo 12, Misiđan 34, Dijakov 61)

Černomorec - PSV Ajndhoven 0:2 (Depaj 13, Jozefson 88)

Tabela: Ludogorec 6 bodova, PSV i Černomorec po 3, Dinamo Zagreb 0.

C grupa:

Esbjerg - Salcburg 1:2 (Pate 89 - Alan 6, 37)

Elfsborg Standard Lijež 1:1 (Klaeson 23 - Mujangi 62)

Tabela: Salcburg 6 bodova, Esbjerg 3, Standard i Elfsborg po 1.

D grupa:

Vigan - Maribor 3:1 (Pauel 22, 90+1, Votson 34 - Tavares 60)

Rubin - Varegem 4:0 (Duplus 60. autogol, Jeremenko 73, Rjazancev 81, Načo 89)

Tabela: Runin 6 bodova, Vigan 4, Varegem 1, Maribor 0.

E grupa:

Fereira - Panduri 1:1 (Rodrigez 49 - Momčilović 5)

Dnjepar - Fiorentina 1:2 (Seleznjov 57. penal - Rodrigez 53. penal, Ambrozini 73)

Tabela: Fiorentina 6 bodova, Dnjepar 3, Panduri i fereira po 1.

F grupa:

Apoel - Ajntraht Frankfurt 0:3 (Aleksandru 27. autogol, lakić 60, Jung 66)

Bordo - Makabi Tel Aviv 1:2 (Žusi 48 - Itzaki 71, Mika 80)

Tabela: Ajntraht 6 bodova, Makabi 4, Apoel 1, Bordo 0.

G grupa:

Genk - Tun 2:1 (Gorijus 55, Fosen 63 - Martinez 90+3)

Rapid Beč - Dinamo Kijev 2:2 (Burgštaler 53, Trimel 90+4 - Jarmolenko 30, Dibon 34. autogol)

Tabela: Genk 6 bodova, Tun 3, Rapid i Dinamo Kijev po 1.

H grupa:

Liberec - Estoril 2:1 (Sural 15, Kovač 62 - Leal 45)

Sevilja - Frajburg 2:0 (Peroti 63. penal, Baka 90+1)

Tabela: Sevilja 6 bodova, Liberec 4, Frajburg 1. Estoril 0.

I grupa:

Rijeka - Betis 1:1 (Benko 10 - Sedrik 14)

Olimpik Lion - Gimaraeš 1:1 (Gonalons 53 - Mazu 39)

Tabela: Gimaraeš 4 boda, Olimpik Lion i Betis po 2, Rijeka 1.

J grupa:

Legija - Apolon 0:1 (Sangoj 56)

Trabzon - Lacio 3:3 (Erdogan 12, Mjerzejevski 22, Paulo 35 - Onaci 29, Flokari 84, 85)

Tabela: Trabzon i Lacio po 4 boda, Apolon 3, Legija 0.

K grupa:

Tromzo - Šerif 1:1 (Ondrašek 65 - Rikardinjo 87)

Anži - Totenhem 0:2 (Defo 34, Čedli 40)

Tabela: Totenhem 6 bodova, Šerif 2, Tromzo 1, Anži 0.

L grupa:

AZ Alkmar - PAOK 1:1 (Guveluv 82 - Salpingidis 90+3)

Šahtjor Karagandi - Makabi Haifa 2:2 (Finončenko 40, Tarasov 45 - Rajo 54, Turgeman 79)

Tabela: PAOK i AZ Alkmar po 4 boda, Šahtjor i Makabi po 1.