NADOMAK MUNDIJALA: Englezi razbili Crnogorce

Kvalifikacije

Engleska je ovom pobedom došla nadomak plasmana na Mundijal 2014. godine, a za siguran prolaz biće im potrebna pobeda u utorak protiv Poljske na domaćem terenu

BEOGRAD - Fudbaleri Engleske pobedili su večeras u Londonu Crnu Goru sa 4:1 u utakmici pretposlednjeg 9. kola Grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine.

Meč na stadionu Vembli obeležila je jaka kiša, a u tim uslovima bolje se snašla domaća selekcija.

Englesku je do prednosti doveo Vejn Runi u 48. minutu, da bi Branko Bošković autogolom u 62. duplirao prednost domaćina. Crna Gora je u 71. minutu preko Dejana Damjanovića smanjila rezultat, ali to je bilo sve što su izabranici Branka Brnovića učinili do kraja meča na punom Vembliju.

Domaćin je do 3:1 došao u 78. minutu sjajnim golom Androsa Tausenda, da bi konačnih 4:1 postavio Danijel Staridž u 92. iz jedanaesterca.

Engleska je ostala na prvom mestu Grupe H sa 19 bodova, dok je Crna Gora sada treća sa 15, iza Ukrajine sa 18, koja je danas pobedila Poljsku sa 1:0.