DA SU OVAKO IGRALI OD STARTA: Srbija petardirala Makedonce

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije u poslednjem meču kvalifikacija prikazala igru kakva je trebala da krasi Orlove od početka
1 / 5

JAGODINA - Fudbalska reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Makedoniju 5:1 (3:0) u poslednjoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu, koje će obe selekcije propustiti. Ostaje žal što "Orlovi" nisu tokom kvalifikacija igrali ovako lepršavo i poletno, ali i nada da će ovakve partije pružati narednih godina.Golove su postigli Ristovski (autogol) u 15. minutu, Basta četiri minuta kasnije, Kolarov iz jedanaesterca u 38., Tadić u 53. i Šćepović u 73. minutu. Gol za Makedonce postigao je Jahović u 81. minutu.Meč u Jagodini obeležilo je sjajno prvo poluvreme izabranika selektora Siniše Mihajlovića, koji su svih 45 minuta opsedali gol Pacovskog, nateravši ga da čak tri puta vadi loptu iz mreže.Odlično je posebno u prvom poluvremenu delovala igra po bokovima, posebno na strani na kojoj je bio Dušan Basta. Igrač Udinezea bio je veoma raspoložen za igru i učestvovao je u svim akcijama iz kojih je Srbija postigla gol. Ništa manji uticaj na igru i opsadu gola Makedonaca nije imao Aleksandar Kolarov, tako da su naši reprezentativci na meču koji će biti upisan kao prvi koji je nacionalni tim igrao u Jagodini, imali mnogo centaršuteva iz kojih su pored četiri gola stvorili još nekoliko izglednih prilika.

Tekstualni prenos

90+3 - Kraj meča

81. minut - GOOOOL 1:5 - Tek što je ušao u igru Adis Jahović je savladao Stojkovića

73. minut - GOOOOOOOOOOOL 5:0. Novi centaršut Baste i gol Stefana Šćepovića.

63. minut - Velika prilika za Makedoniju, posle greške Stojkovića, koji je ispustio loptu, ali se potom iskupio za grešku.

53. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL 4:0 - Novi prodor Baste lota za Tadića, koji u padu postiže lep gol

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

38.minut - GOOOOOOOOOOOOOL 3:0 Kolarov je posle prekršaja nad Banetom Ivanovićem iskoristio penal

32. minut - Srbija i dalje napada, ali je tempo igre opao

22: minut - Dobra akcija Kolarova i odbrana Pacovskog

19. minuit - GOOOOOOOOOOOOOL 2:0. Duga akcija Srbije. Lopta je došla do Kolarova, on je oštro centrirao, a Basta sproveo loptu u mrežu.

15. minut - GOOOOOOOOOL 1:0 - Akcija je počela prodorom Tošića, koji je na strani pronašao Bastu, koji je oštro centrirao. Loptu je u mrežu poslao Makedonac Ristovski, koji je loše intervenisao

10. minut - Odličan centaršut Baste, ali je usamljeni Tadić sa nekoliko metara pogodio golmana Makedonice. Odmah potom zapretio je i Nastasić.

5. minut - Srbija ima inicijativu

1. minut - Meč je počeo

Prvo poluvreme

Srbija: Stojković, Rukavina (82. Trajković), Nastasić, Ivanović, Tošić, Kolarov, Matić, Milivojević (76. Petrović), Basta, Tadić, Đorđević (61. Šćepović).Makedonija: Pacovski, Alioski, Noveski, Grnčarov, Demiri, Ristovski, Ranđelović, Stjepanović, Ibraimi (46 - Trajkovski), Kostovski, Ivanovski (81. Jahović).