Aston Vila od 0:2 do 2:2 protiv VBA

Premijer liga

VBA se posle 12. kola Premijer lige nalazi na 11. mestu sa 15 bodova, koliko ima i Vila

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Aston Vile remizirali su 2:2 u poslednjoj utakmici 12. kola engleske Premijer lige. VBA je posle prvog poluvremena imao dva gola prednosti, ali su gosti iz Birmingema ipak uspeli da dođu do izjednačenja. Domaća ekipa povela je u trećem minutu golom Šejna Longa, koji je povisio na 2:0 samo osam minuta kasnije.

Ipak, ekipa Pola Lamberta je u drugom poluvremenu uspela da dođe do izjednačenja. Na 2:1 smanjio je Karim El Ahmadi u 67. minutu, dok je konačan rezultat postavio Ešli Vestvud u 76. VBA se posle 12. kola Premijer lige nalazi na 11. mestu sa 15 bodova, dok je Aston Vila na 12. sa istim brojem bodova.