Istorijiska pobeda Hala nad Liverpulom

Premijer liga

"Tigrovi" sa 3:1 ostvarili prvu pobedu protiv "Redsa"

Fudbaleri Hala su napravili iznenađenje pobedom nad Liverpulom od 3:1 u utakmici 14. kola Premijer lige, što je prvi trijumf "tigrova" u istoriji protiv tog tima.Džek Livermor je doveo domaće u vođstvo u 20. minutu, ali je kapiten Liverpula Stiven Džerard izjednačio sedam minuta kasnije iz sjajno izvedenog slobodnog udarca.Liverpul je mogao da preokrene rezultat u 70. minutu kada je Viktor Mozes promašio fenomenalnu šansu, što je Hal već u sledećem napadu kaznio golom veziste Dejvida Mejlera.Konačan rezultat postavio je Martin Škrtel autogolom posle šuta Elmohamadija.

Liverpul ostaje na drugoj poziciji sa 24 boda i sedam bodova manje od proplasiranog Arsenala, dok se Hal ovom pobedom popeo na 10. mesto sa 17 bodova.U kasnijem terminu igraju Čelsi - Sautempton i Mančester Siti - Svonsi, dok je sutra na programu meč između Kristal Palasa i Vest Hema.