Aston Vila se oprostila od FA kupa, ubedljivi Everton

Većina Premijerligaša slavila

Šefild junajted je u Birmingemu iznenadio Aston Vilu i slavio s 2:1

LONDON - Fudbaleri engleskog trećeligaša Šefild junajteda napravili su večeras iznenađenje u trećem kolu FA kupa, pošto su u Birmingemu savladali premijerligaša Aston Vilu sa 2:1.Džejmi Marfi je u 20. minutu doveo Šefild u vođstvo, izjednačio je Niklas Helenijus u 75. minutu, ali je pet minuta kasnije trijumf gostima doneo Rajan Flin.U premijerligaškom duelu Kardif Siti je eliminisao Njukasl pobedom od 2:1 u gostima. Papis Sise je u 61. minutu postigao gol za domaćina, ali je Kardif pogocima Krega Nuna u 73. i Frejzera Kembela u 80. minutu napravio preokret.Fudbaleri Evertona na svom terenu su ubedljivo savladali drugoligaša Kvins Park Rendžers sa 4:0. Dvostruki strelac bio je Nikica Jelavić, a golove su dali i Ros Barkli i Simus Kolman.Premijerligaš Hal u gostima je slavio protiv nekadašnjeg člana elitne lige Midlsbroa sa 2:0, a dvostruki strelac bio je Aron Meklin.Kenvejn Džouns i Čarli Adam su ekipi Stouk Sitija doneli pobedu na domaćem terenu protiv drugoligaša Lestera od 2:1.