FANTASTIČNI IBRAKADABRA: Novim het-trikom srušio Tuluz

u formi

Zlatan Ibrahimović je bio trostruki strelac u novom trijumfu Pari Sen Žermena, koji ponovo imaju pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Monako.

TULUZ - Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju u Tuluzu (4:2), a trostruki strelac bio je Zlatan Ibrahimović. Fantastični napadač je postigao prvi gol u 32. minutu iz penala, da bi u završnici prvog poluvremena izjednačio Ben Jeder. U 55. minutu igre Laveci donosi novo vođstvo gostima, a Ibrahimović u 68. minutu glavom postiže svoj drugi gol. Jeder četiri minuta kasnije vraća nadu Tuluzu, ali Ibrakadabra u 89. minutu overava trijumf svetaca. On je prethodno promašio penal pošto je pokušao da prevari golmana "Panenkom", ali se u nastavku akcije ispravio. Pari Sen Žermen je tako upisao 18. pobedu u prvenstvu, pa i dalje ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Monako. Istovremeno, Ibrahimović je povećao svoju prednost na listi strelaca sa 22 pogotka.