IGRAČ PARTIZANA SUDIJI: Ako ne znaš pravilla, ja ću da ti objasnim

Petar Grbić pomogao arbitru

Kad se lopta posle penala odbije od stative ili prečke do izvođača istog, on ne može da da gol i u tom slučaju se dosuđuje indirekt.", objasnio je Petar Grbić sudiji

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su danas ekipu Zemuna sa 3:1 u prijateljskoj utakmici u sportskom centru Teleoptik, ali je ovaj meč obeležio igrač crno-belih Petar Grbić.Fudbaler Partizana se našao u centru pažnje u 26. minutu. Glavni sudija utakmice Igor Stojiljković je tada dosudio penal za Zemun. Kazneni udarac za Zemunce izveo je Aničić, ali je pogodio prečku. Lopta se odbila u polje i ponovo došla do Aničića, koji je glavom pogodio mrežu crno-belih. Sudija je priznao gol, ali je tada na scenu stupio Grbić."Sudija, ako ne znaš pravila igre, ja ću da ti ih objasnim. Kad se lopta posle penala odbije od stative ili prečke do izvođača istog, on ne može da da gol i u tom slučaju se dosuđuje indirekt. Takva su pravila i zato ovaj gol što si priznao nije regularan", poručio je Grbić sudiji.Arbitar se potom konsultovao sa pomoćnicima i poništio je gol, a za crno-bele je dosudio indirekt.Golove za Partizan postigli su Nikola Ninković u 25. minutu iz penala, Ibrahim Fofana u 74. i igrač Zemuna Bojbaša, koji je u 76. minutu zatresao sopstvenu mrežu. Strelac jedinog pogotka za nekadašnjeg superligaša bio je Vukajlović u 59. minutu iz penala.