MINIMALAC PEVACA: Soldado doneo tri boda Totenhemu

premijer liga

Fudbaleri Totenhema savladali su ekipu Kardifa u Londonu, a jedini gol na meču postigao je Roberto Soldado u 28. minutu

LONDON - Fudbaleri Totenhema upisali su u Londonu minimalnu pobedu protiv Kardifa u 28. kolu engleske Premijer lige.Strelac jedinog pogotka na stadionu "Vajt Hart Lejn" bio je Roberto Soldado u 28. minutu. "Pevci" su tako nastavili trku za mesto koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je Aston Vila koja je u Birmingemu, posle preokreta, ubedljivo savladala Norič sa 4:1.Zanimljivo je da su svi golovi viđenu u prvom poluvremenu. Još jednu sjajnu partiju pružio je belgijski internacionalac Kristijan Benteke koji je postigao dva gola, u 25. i 27. minutu.Gosti su poveli autogolom Hulahana u četvrtom minutu, da bi zatim na scenu stupio Benteke. Do kraja poluvremena trijumf Totenhema zacementirali su Bakuna u 37. i Basong u 41. minutu.Ekipe Svonsija i Kristal Palasa remizirale su rezultatom 1:1.Premijer liga, 28.koloSubotaStouk - Arsenal 1:0Hal - Njukasl 1:4Everton - Vesthem 1:0Fulam - Čelsi 1:3Sautempton - Liverpul 0:3NedeljaAston Vila - Norič 4:1Svonsi - Kristal Palas 1:1Totenhem - Kardif 1:0Tabela: Čelsi 63 boda, Liverpul 59, Arsenal 59, Mančester Siti 57, Totenhem 53, Everton 48, Mančester Junajted 45...