LISABONSKI ORLOVI JAČI OD PEVACA: Benfika se prošetala Londonom

Totenhem položio oružje pred Portugalcima

Benfika je pobedila s 3:1. Lisabonski klub se nalazi pred plasmanom u četvrtfinale Lige Evrope

LONDON, TORINO, LION, SEVILJA - Fudbaleri Benfike pobedili su u Londonu ekipu Totenhema s 3:1 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.Golove za goste dali su Rodrigo u 29. i Luizao u 58. i 84. minutu. Za lisabonske "orlove" ceo meč su odigrao Lazar Marković i Ljubomir Fejsa, dok je Miralem Sulejmani zamenjen u 65. minutu. Filip Đuričić bio je na klupi za rezerve. Jedini strelac za domaći tim bio je Kristijan Eriksen u 64. minutu.Lion je na svom terenu pobedio Plzen s 4:1. Gosti su poveli golom Tomasa Horave u trećem minutu. Dva gola za domaći tim postigao je Gueida Fofana u 12. i 70. minutu, a u strelce su se upisali u Aleksandre Lakacete u 53. i Arnold Mvuemba u 61. minutu. Milan Biševac odigrao je ceo meč za domaći tim, a zaradio je žuti karton u 20. minutu.Betis je u gostima golovima Lea Baptistaa u 15. i Salve Sevilje u 77. minutu pobedio Sevilju s 2:0.Juventus i Fiorentina igrali su 1:1. Domaći su poveli golom Vidala u trećem minutu, a izjednačio je Mario Gomez u 79. minutu. Nenad Tomović igrao je ceo meč za Fiorentinu.AZ Alkmar je na svom terenu golom Arona Johansona sa penala u 29. minutu pobedio Anži. Nemanja Gudelj je odigrao ceo meč za holandski tim.Revanš mečevi na programu su za nedelju dana.TOK UTAKMICA22.56 (90') - KRAJ UTAKMICA.

Benfika je u gostima pobedila Totenhem s 3:1.

GOLLL!!!
Luizao je postigao dva gola u Londonu, Foto: Reuters

22.41 (79') - GOLLL!! Fiorentina je uspela da izjednači protiv Juventusa. Strelac za "ljubičaste" je bio Serhio Gomez u 79. minutu.22.39 (77') - GOLLLL!!! Pogodak i u Sevilji. Fudbaler Betisa Sevilja zatresao je mrežu Sevilje. Betis vodi s 2:0.22.31 (71') - GOLLLL!!! Kiša golova u Lionu. Plzen se praktično predao. Fofana je u 70. minutu povisio vođstvo Liona na 4:1.

Radost fudbalera Liona, Foto: Reuters

22.26 (64') - GOLLLL!!! Kakva golčina u Londonu. 1:2. Kristijan Eriksen je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara. On je prebacio živi zid i pogodio mrežu Benfike. Dvostruka izmena u redovima Benfike. Iz igre su izašli Sulejmani i Kardozo. U igru su ušli Perez i Gaitan.22.22 (61') - GOLLLLLLL!!! Lion - Plzen 3:1. Novi gol u Lionu. Arnolv Mvuemba postigao je treći gol za svoj tim. Lion protiv Plzena vodi s 3:1. Česi su na kolenima.22.19 (58') - GOLLLLL!!! Šou Benfike usred Londonu. Benfika golom Luiza vodi s 2:0.

22.14 (53') - GOLLLLLL!!! Nova promena rezultata u Lionu. Domaći su uspeli da povedu. Strelac za Lion bio je Lakacete u 53. minutu. 22.06 (46') - Počela su druga poluvremena na svih preostalih pet utakmica osmine finala Lige Evrope.21.52 (45') - Poluvreme na svih pet prvih utakmice osmine finala Lige Evrope. Posle prvih 45 minuta, rezultati su sledeći: Totenhem - Benfika 0:1, Sevilja - Betis 0:1, Juventus - Fiorentina 1:0, Lion - Plzen 1:1 i AZ Alkmar - Anži 1:0.21.45 (40') - Usledio je period nešto mirnije igre na svih pet mečeva. 21.35 (30') - GOLLLLLL!!! Benfika vodi u Londonu. Rodrigo je doneo prednost lisabonskim "orlovima".

Sulejmani na meču u Londonu, Foto: Uefa.com

21.32 (28') - GOLLLLL!!! AZ Alkmar je došao do vođstva. Aron Johanson je bio precizan sa 11 metara.21.20 (15') - GOLLLLL!!! Betis je u gradskom derbiju poveo protiv Sevilje. Leo Baptistao je dao gol za Betis, koji je gost na ovoj utakmici.

Detalj sa utakmice u Sevilji, Foto: UEFA.com

21.13 (12') - GOLLLLL!!! Lion je izjednačio na meču sa Plzenom. U listu strelaca upisao se Gueida Fofana.21.08 (3') - GOLLLLLL!!!! Juventus je poveo protiv Fiorentine. Strelac u italijanskom derbiju za "staru damu" bio je Arturo Vidal.21.08 (3') - GOLLLLL!!! Horava je doneo vođstvo Plzenu u Lionu.

Detalj sa utakmice u Londonu, Foto: UEFA

21.05 (1) - Počeli su prvi mečevi osmine finala Lige Evrope: Totenhem - Benfika, Juventus - Fioremntina, Lion - Plzen, Sevilja - Betis i AZ Alkmar - Anži.Ranije danas odigrana su tri meča osmine finala Lige Evrope.