DRAMA U PRIMERI: Odluka o šampionu u poslednjem kolu na Nou Kampu

Atletiko i Barsa nastavljaju trku za titulu

Atletiko je u pretposlednjem kolu na svom terenu igrao sa Malagom 1:1, dok nije bilo golova u meču Elče - Barselona

MADRID - Novi šampion u španskoj Primeri biće poznat narednog vikenda i posle poslednjeg kola u kome se u derbiju prvenstva na Nou Kampu sastaju Barselona i Atletiko.Ovaj duel je na programu 18. maja od 18,00 časova u Barseloni. Atletiko je propustio veliku sansu da na svom Visente Kalderonu osigura jubilarnu 10. titulu, a prvu od 1996. godine. Ako Barselona pobedi, odbraniće titulu, jer ima bolju gol razliku od Madriđana.Atletiko je večeras na svom terenu igrao sa Malagom bez pobednika, 1:1 u meču 37. kola. Gosti su poveli u 65. minutu golom Garsije posle velike greške golmana Atletika Kurtoe. Na 1:1 izjednačio je Aldervered u 74. minutu. "Jorgandžije" su do kraja utakmice propustile nekoliko prilika, ali je Vili briljirao na golu Malage.

Atletiko je prvi na tabeli sa 89 bodova, dok je Barselona druga sa 86. Real je treći sa 84 bodova.