Liverpul odneo sva tri boda iz Sautemptona

Premijer liga

Tim Brendana Rodžersa ostvario je izuzetno značajan trijumf kojim se umešao u borbu za plasman u Ligu šampiona, dok je Sautempton ostao petoplasirani

LONDON, 22. februara (Tanjug) - Fudbaleri Liverpula savladali su večeras u gostima ekipu Sautemptona sa 2:0 i 13. pobedom ove sezone preuzeli šesto mesto na tabeli Engleske Premijer lige.

Uspeh je najavio Kutinjo fantastičnim golom već u 3. minutu, Sautempton je uzalud u nastavku pokušavao da dođe barem do remija, a sve je rešio Sterling pogotkom u završnici.

Srpski napadač u sastavu Liverpula, Lazar Marković, odigrao je prvo poluvreme, dok je Filip Đuričić kod domaćina bio starter i igrao do 75. minuta, kada ga je zamenio zemljak Dušan Tadić.

Sautempton - Liverpul 0:2 (Kutinjo 3. Sterling 73)

Odigrano ranije danas:

Everton - Lester 2:2 (Nejsmit 57, Apson 88. autogol - Nadžent 63, Kambijaso 70)

Totenhem - Vesthem 2:2 (Rouz 81, Kejn 90+6 - Kujate 22, Sako 62)

Odigrano u subotu: Mančester Siti - Njukasl 5:0, Aston Vila - Stouk 1:2, Čelsi - Barnli 1:1, Kristal Palas - Arsenal 1:2, Hal - Kvins Park Rendžers 2:1, Sanderlend - Vest Bromvič Albion 0:0, Svonsi - Mančester Junajted 2:1.

Tabela: Čelsi 60 bodova, Mančester Siti 55, Arsenal 48, Mančester Junajted 47, Sautempton 46, Liverpul 45, Totenhem 44, Vesthem 39, itd.