(VIDEO) LJUTA PČELA: Napadač Raja ubo četiri puta za 15 minuta

Podvig fudbalera Valjekana

Alberto Bueno postigao četiri gola od 23. do 38. minuta utakmice sa Levanteom

Napadač Rajo Valjekana Alberto Bueno postigao je četiri gola za 15 minuta utakmice protiv Levantea.

Da je Kasadesus znao koliko će da razljuti 26-godišnjeg Buena, verovatno ne bi dao gol u 13. minutu kada su gosti poveli. Jer, od 23. do 38. minuta usledio je rafal Alberta Buena. "Vezao" je četiri pogotka i za tili čas na semaforu je stajalo 4:1. U nastavku je Levante uspeo samo da ublaži poraz za konačnih 4:2.

Bueno je dete omladinske škole Real Madrida, za čiji je prvi tim zabeležio samo tri utakmice. Igrao je zatim za Valjadolid i Derbi Kaunti dok se 2013. nije skrasio na Valjekasu. Ove sezone postigao je 12 prvenstvenih golova.

"Pčelice" su ovom pobedom učvrstile svoju poziciju u sredini tabele, sa 29 bodova, dok je Levante prvi ispod crte za ispadanje sa 22. Doduše, ako bude odbijena žalba Almerije i ukoliko joj budu oduzeta tri boda prema nalogu FIFA, zbog neisplaćenih dugovanja prema danskom Alborgu u iznostu od 60 hiljada evra, Levante će izaći iz opasne zone.