(VIDEO) KINEZ KOPIRAO BALOTELIJA I RONALDA: Dao gol, pa pokazao pločice

Pogodio mrežu šampiona

Fudbaler Čiming Žang doveo publiku do delirijuma postignutim golom, a onda je skinuo dres

Fudbaler kineskog superligaša Čongkving Lifana Čiming Žang postigao je gol na utakmici protiv Gvanžu Evergrandea i proslavio ga na istovetan način kao što su to ranije činili Mario Baloteli i Kristijano Ronaldo.

Žang je na meču protiv četvorostrukog uzastopnog šampiona Kine i prvaka Azije iz 2013. godine, koga sada sa klupe predvodi Fabio Kanavaro, samo ublažio poraz (1:2) golom u drugom poluvremenu.

Ipak, Žangu je pogodak očigledno mnogo značio, pa je iskoristio priliku da pokaže svoje pločice na stomaku. Veliki broj domaćih navijača u delirijumu je proslavio njegov gol, ali radost im je bila uzaludna, jer Čongkving Lifan nije imao snage da u nastavku stigne do izjednačenja. Taj tim nema nijedan bod posle dva kola kineske Superlige.

Reprezentativac Italije Mario Baloteli na isti način proslavio pogodak na EURO 2012 protiv Nemačke, dok se fudbaler Real Madrida Kristijano Ronaldo tako radovao posle gola datog u produžetku prošlogodišnjeg finala Lige šampiona protiv madridskog Atletika.