(VIDEO) LIGA EVROPE: Prošli Volfsburg, Sevilja, Briž i Zenit

Revanši osmine finala

Četvrtak je dan za Ligu Evrope, a danas su na programu bile odlučujuće borbe za plasman u četvrtfinale

Plasman u četvrfinale Lige Evrope u večernjem terminu revanša osmine finala obezbedili su Klub Briž, Volfsburg, Dnjipro, Sevilja i Zenit.

Ranije danas plasman u četvrtfinale obezbedili su Napoli, Fiorentina i Dinamo Kijev.

Sevilja kao domaćin protiv Viljareala i Volfsburg kao gost protiv Intera nisu imali problema da sačuvaju prednosti stečene u prvim mečevima (po 3:1). I Andalužani i "vukovi" ponovo su savladali svoje rivale, i ponovo istim rezultatom - 2:1.

Delovalo je da drame neće biti ni u Torinu, gde su "bikovi" dočekali Zenit, koji je prvih 90 minuta borbe rešio u svoju korist - 2:0. Međutim, kada je Glik doveo italijanski tim u vođstvo u 90. minutu, usledilo je uzbubljivih šest, sedam minuta sudijske nadoknade. Ipak, Rusi su izdržali i prošli dalje.

Briž je prvi duel osmine finala protiv Bešiktaša dobio kao domaćin iako su gosti poveli na početku drugog poluvremena - 2:1. Isti scenario viđen je i u Istanbulu. Bešiktaš je takođe poveo u uvodu drugog dela, ali su Belgijanci ponovo napravili preokret - 3:1.Ajaks je pobedio posle produžetaka Dnjipro s 2:1. U prvom meču je bilo 1:0 za ukrajinski klub. Ajaks je u regularnom delu meča slavio s 1:0, a posle produžetaka domaći tim došao je do pirove pobede od 2:1.

Žreb četvrtfinalnih parova biće obavljen sutra. Četvrtfinalni dueli na programu su 12. i 19. aprila.

Finale će se igrati 27. maja u Varšavi.

Branilac trofeja je Sevilja, koja je u prošlosezonskom finalu bila bolja od Benfike posle boljeg izvođenja penala.

TOK MEČEVA:

ZAVRŠENO: Sevilja - Viljareal 2:1, Inter - Volfsburg 1:2, Bešiktaš - Briž 1:3, Torino - Zenit 1:0

22:54 - Bešiktaš u 92. minutu ostaje bez isključenog Sahana

22:53 - Briž daje i treći gol u Istanbulu, strelac je ponovo bio Bolinjoli-Mbomba.

22:53 - Torino daje utešni gol, preko Glika u 90. minutu.

22:50 - I Bentdner je dao gol Interu. "Vukovi" vode 2:1.

22:43 - Sevilja završava posao, u 83. minutu Suarez ponovo dovodi u vođstvo branioca trofeja - 2:1.

22:43 - Briž je napravio preokret u Istanbulu, vodi 2:1 pogotkom Bolinjoli-Mbomba u 80. minutu.

22:37 - Igrač manje za Viljareal. Tek što su došli do izjednačenja, ostali su bez Beilija.

22:34 - Izjednačio je i Viljareal. U 73. minutu Dos Santos je pogodio i sada "žutoj podmornici", kao i Interu, nedostaju dva gola za produžetke.

22:32 - 71. minut, Inter je izjednačio. Gol je dao Palasio na asistenciju Ernaneša. Sada domaćin mora da postigne dva gola za produžetak.

22:30 - Sevilja je povela protiv Viljareala. Strelac je bio Ibora u 69. minutu i sada je u ukupnom rezultatu 4:1.

22:24 - Briž je izjednačio u Istanbulu u 61. minutu preko De Sutera i ponovo stekao prednost u ukupnom skoru.

22:20 - Ajaks je anulirao "minus" iz Ukrajine. Bazer je u 61. minutu doveo "kopljanike" u vođstvo.

22:17 - Kuzmanović je ušao u igru 55. minutu. Trener Intera Manćini uveo ga je umesto Kovačića.

22:10 - Poveo i Bešiktaš. Ramon je u 48. minutu pogodio protiv Briža i doveo svoj tim u povlašćeni položaj zbog gola datog u gostima.

Pogledajte strašan projektil fudbalera Bešiktaša:

21:51 - Neverovatno, na pet utakmica samo jedan gol posle prvog poluvremena.

Golman Intera Karico se isitče. Bio je blizu da zaustavi udarac Kaliđurija kod gola, a onda je osujetio stoprocentnu šansu Volfsburga. Pogledajte:

21:29 - 25. minut - Prvi gol dao je Volfsburg. Strelac je bio Kaliđuri, a asistirao mu je De Brujne, dvostruki strelac u prvom meču. Sada je Inter zaista pred nemogućom misijom.

Antonio Rukavina je starter u ekipi Viljareala, a Nikola Maksiković u timu Torina.

Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović su na klupi Intera.

21.05 - Počele su utakmice Ajaks - Dnjepar (prvi meč 0:1), Torino - Zenit (prvi meč 0:2), Bešiktaš - Klub Briž (prvi meč 1:2), Inter - Volfsburg (prvi meč 1:3) i Sevilja - Viljareal (prvi meč 3:1)