(FOTO) FRATRIJA TVRDI: Navijači Crne Gore nožem gađali ruskog fudbalera Kombarova!

Ne stišavaju se reakcije posle skandala u Podgorici

Utakmica između Crne Gore i Rusije prekinuta je u 67. minutu pošto su crnogorski navijači pogodili Kombarova

MOSKVA - Navijači Spartaka iz Moskve okupljeni oko grupe "Fratrija" tvrde da su pristalice Crne Gorom nožem gađali ruskog fudbalera Dmitrija Kombarova na meču dva tima u kvalifikacijama za EP 2016. godine.Utakmica između Crne Gore i Rusije prekinuta je u 67. minutu pošto su crnogorski navijači pogodili Kombarova.Prethodno, već u prvom minutu meča, sa tribina je bakljom pogođen golman Rusije Igor Akinfejev, nakon čega je on odmah na nosilima iznet sa terena i odvezen u bolnicu. Prekid je posle prvog incidenta trajao oko 35 minuta, a meč je konačno prekinut u 67. minutu pri rezultatu 0:0. Golman Akinfejev nije zadobio ozbiljnije povrede, ustanovljeno je da mu je baklja nanijela opekotine prvog stepena, ali je uprkos tome pregledan u Kliničkom centru Crne Gore.Na tribinama su bili i ruski navijači, a Fratrija je na društvenim mrežama objavila da je utakmica prekinuta zato što su navijači Crne Gore nožem gađali Kombarova."Utakmica je nastavljena uprkos baklji koja je pogodila Akinfejeva. To je pokazalo da je UEFA najdivlja organizacija sa dvostrukim standardima. Iako superiornost treba pokazati na terenu, a ne na 'zelenim stolom', UEFA je pokazala da joj fudbal nije na prvom mestu. Setite se samo šta je bilo u Đenovi, ili kada je Srbija drastično kažnjena zbog albanske provokacije. Naši momci su navijali sa srpskom braćom, a pre meča, Srbi i Rusi su pokušali da zapale zastavu SAD, ali je policija intervenisala. Na poluvremenu je bilo i gađanja stolicama, u 66. minutu je Širokov promašio penal, a onda je meč prekinut - i nož je tada bačen na Kombarova", navodi Fratrija.Ova navijačka grupa navodi da je Širokov promašio penal zato što su crnogorski navijači uperili laser u njega prilikom izvođenja jedanaesterca.