(VIDEO) PIROVA POBEDA BAJERNA: Barselona u finalu Lige šampiona

ČUDO SE NIJE DESILO

U revanšu polufinala Bavarci savladali Katalonce 3:2, ali će se 6. juna u Berlinu za "klempavi pehar" boriti tim Luisa Enrikea
1 / 5 Foto: Reuters

Fudbaleri Barselone igraće u finalu Lige šampiona 6. juna na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu. Bajern je na svojoj "Alijanc areni" u Minhenu savladao Barselonu 3:2 (1:2) u revanšu polufinala, ali je ta pobeda Pirova, jer je u prvom meču bilo čak 3:0 za Lionela Mesija i drugove.

Po svemu viđenom u 180 minuta borbe katalonskog i bavarskog giganta, Barselona će se zaluženo boriti za peti naslov prvaka Evrope u svojoj istoriji, a rival će joj biti bolji iz drugog polufinalnog para u kome se sutra sastaju Real Madrid i Juventus (prvi meč 2:1 za Juventus).

Tim Luisa Enrikea ima što niko na svetu nema - pakleni trio u napadu: Lionel Mesi, Luis Suarez, Nejmar. Oni su i večeras sve rešili.

Jeste Bajern poveo u ranoj fazi meča, već u sedmom minutu preko Benatija, ali onda je pomenuti trio stupio na scenu, napravio preokret i otklonio sve dileme oko finaliste. I u 15. i u 29. minutu Mesi je započeo akciju, Suarez fantastično asistirao, a Nejmar pogađao.

Nemci k'o Nemci nisu klonuli, hteli su časno da se oproste od elitnog takmičenja. Stvarali su šanse, ali se naročito u prvom poluvremenu istakao njihov zemljak pred golom Barse, Ter Štegen. Ipak, u nastavku, kada Barselona više nije imala nikakvih napadačkih aspiracija, a trener Luis Erike je još u poluvremenu ostavio Suareza u svlačionici, domaćin je uspeo da napravi preokret lepim golovima Levandovskog i Milera i na neki način oduži se navijačima, koji su ih bodrili sve vreme.

Na kraju, večeras su na "Alijanc areni" svi bili zadovoljni. U Barseloni su srećni jer idu u finalu, a u Bajernu jer su trijumfovali i dokazali da i bez povređenih Robena, Riberija, Badštubera i Alabe spadaju u evropski fudbalski krem.

BAJERN: Nojer – Rafinja, Benatija, Boateng, Bernat - Lam (od 68. Rode), Alonso, Švajnštajger (od 87. Havi Martinez) - Alkantara - Miler (od 87. Gece), Levandovski.

BARSELONA: Ter Štegen – Alves, Pike, Maskerano, Alba – Rakitić (od 72. Matije), Buskets, Inijesta (od 75. Ćavi) – Mesi, Suarez (od 46. Pedro), Nejmar.

kraj utakmice - Bajern - Barselona 3:2

90+3. minut - Mogla je Barsa do izjednačenja, ali je Pedro dao Mesiju prebrzu loptu.

76. minut - Žuti karton za Levandovskog.

75. minut - U igri je i Ćavi, kome je ovo 150. nastup u Ligi šampiona! Zamenio je Inijestu.

74. minut - GOOOLLL! 3:2! Strelac Tomas Miler! Asistirao je Švajnštajger, koji je odložio loptu, a Miler je precizno tukao sa 17, 18 metara.

73. minut - Miran ritam, svima je jasno ko je finalista Lige šampiona, pa nijedan od rivala neće da srlja.

72. minut - Matije je zamenio Rakitića kod gostiju.

68. minut - Evo i prva izmena u Bajernu. Rode ulazi umesto Lama, koji je traku prepustio Švajnštajgeru.

66. minut - Osim gola Levandovskog, nema uzbuđenja u drugom poluvremenu kao što ih je bilo u prvom. Barsa zadovoljna rezultatom, trudi se da umrtvi igru.

64. minut - Prvi žuti karton za goste dobio je Rakitić.

59. minut - GOOOLLL! 2:2! Stralac Levandovski. Poljak je izbacio Maskerana i sa 15, 16 metara šutirao milimetarski precizno.

51. minut - Navijači Bajerna ne prestaju da navijaju.

Po završetku prvog poluvremena Gvardiola se usput obratio svom učeniku Mesiju i pohvalio ga za igru.

Pogledajte kako je trener Luis Enrike obradovao drugom golu Barselone.

46. minut - Izmena u Barseloni. Dvostruki asistent Suarez je izašao, a njegovo mesto zauzeo je Pedro.

46. minut - počelo je drugo poluvreme.

kraj sjajnog prvog poluvremena

45+2. minut - U beležnici sudije našao se i drugi Bajernov igrač, Tijago Alkantara.

POGLEDAJTE ŠTA UME LUIS SUAREZ:

41. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je igrač Bajerna Rafinja.

40. minut - Dobra šansa ua Bajern. Levandovski je šutirao sa sedam, osam metara, a Ter Štegen levom rukom zaustavio loptu. Pogledajte:

38. minut - Dobar pokušaj Švajnštajgera glavom, ali Ter Štegen šalje loptu u korner, koji je izveo Ćabi Alonso i ponovo našao Benatiju. Ovaj put udarac nije bio precizan.

35. minut - Evo statistike dosadašnjeg dela meča

Ponovo jednostavno...

29. minut - GOOOLLL! 1:2! Ponovo asistencija Suareza, ponovo gol Nejmara. Opet je Mesi započeo akciju, glavom je na sredini terena poslao loptu sebi iza leđa, Urugvajac je istrčao kontru i kada se približio domaćem golu asistirao je Brazilcu na drugoj stativi.

29. minut - U prilici je bio i Miler, ali Nemac pred golom Katalonaca je opet dobro intervenisao.

28. minut - Nejmar pronalzi Mesija, koji loptu prima desnom i puca levom nogom sa desetak metara, ali suguran je Nojer.

27. minut - Posle dužeg vremena ozbiljna akcija Bajerna, Levandovski se našao u solidnoj poziciji, šutirao, ali je Ter Štegen odbranio.

Kako ovo izgleda jednostavno, pogledajte kretanje lopte prilikom gola Nejmara.

19. minut - Miler je dobro pokušao glavom, ali je Ter Štegen posle parade sačuvao svoju mrežu.

16. minut - Bavarci su na krilima navijača igrali agresivno, rano poveli, nastavili da pritiskaju rivala, ali ih je izjednačenje saseklo.

15. minut - Fudbaleri Bajerna se bune tražeći ofsajd poziciji, ali engleski arbitar je pokazao na centar.

15. minut - GOOOLLLL! 1:1! Strelac Nejmar! Mesi je izbacio Suareza iza leđa Bajernove odbrane, a Urugvajac nesebično asistirao Brazilcu pred praznim golom.

13. minut - Švajnštajger je oprobao udarac.

12. minut - Bajern stiska... Miler je uposlio Levandovskog, ali Poljak nije mogao sam okružen trojicom Barsinih defanzivaca.

7. minut - GOOOLLL! 1:0 za Bajern, strelac Benatija! Ćabi Alonso je izveo korner sa desne strane, a Benatija je sam sa oko 11 metara precizno šutirao glavom.

6. minut - Odmah na drugoj strani, Tijago Alkantara je probao da šutne "povratnu" loptu, ali ga je Pike izblokirao.

5. minut - Ivan Rakitić mogao je već u petom minutu da dovede goste u vođstvo. Dani Alves je poslao sjajnu dubinsku loptu, Hrvat je izašao sam pred Nojera, ali malo iskosa sa desne strane, pa nije dobro šutirao.

20:45 - Utakmica je počela!

20:44 - Pogledajte zagrljaj!

20:44 - Pogledajte koreografiju pristalica Bajerna:

20:43 - Evo i himne Lige šampiona.

20:42 - Predvođeni sudijom Englezom Markom Klatenburgom, igrači izlaze na teren.

20:41 - Domaći navijači napravili su sjajnu atmosferu.

20:39 - Kao Zoro. Robert Levandovski zbog povrede igra sa maskom na licu.

20:34 - Navijači Bajerna se i dalje nadaju...

20:30 - Reči su suvišne...

20:29 - To je taj dres, to su ti kostobrani...

20:26 - Tribine "Alijanc arene" se i dalje pune.

20:14 - Igrači izlaze na teren.

20:10 - U Minhenu je trenutno 26 stepeni Celzijusovih.

20:02 - Barselona je na prethodne četiri utakmice postigla 19 golova, a nije primila nijedan.

20:01 - Bajern je bez gola na poslednje tri utakmice, prvi put još od 2000. godine.

20:00 - Ni tradicija ne ide na ruku Bajernu, jer nikada nijedna ekipa nije uspela da prođe u finale posle poraza od 3:0 u prvom meču.

19:54 - Poznati sastavi timova

19:28 - Barselona je pobedila na četiri uzastopna gostovanja u Ligi šampiona, što je najbolji skor od februara 2012, kada je "vezala" šest trijumfa.

19:24 - Barselona će igrati u žutim dresovima.

19:21 - Fudbaleri Barselone u civilu izašli su na teren "Alijanc arene" da "osete" travu.

19:16 - Bavarci se i dalje nadaju "putu u Berlin".

19:14 - Zlata vredni parčići papira.

19:11 - Bajern će igrati u standardnim crveno-plavim dresovima.

Ekipi Pepa Gvardiole je potrebno čudo kako bi se domogla finala Lige šampiona, koje će se 6. juna igrati u Berlinu. Malo je takvih preokreta bilo u istoriji. Međutim, niko ne može Bavarcima da oduzme pravo na nadu.

"Igramo protiv najbolje ekipe u poslednjih 15-ak godina. Sa Barselonom se nikada ne zna, čak iako je 77 minuta rezultat 0:0", podsetio je Gvardiola, inače bivši igrač i trener katalonskog kluba, na prvi meč.

"Prvo treba da odbranimo svoju mrežu, a onda, naravno, da dajemo golove. Ne očekujemo da ćemo pobediti ubedljivo kao što smo pobedili Šahtjor i Porto, ali nadamo se. Moramo da odigramo savršeno u uvodnih 20, 25 minuta. Radim najbolje što mogu ovde u Bajernu. Ako to nije dovoljno, žao mi je", dodao je Gvardiola.

Barselona je četiri puta gostovala Bajernu u Minhenu i nikada nije trijumfovala. Po dva puta je poražena i igrala nerešeno. Doduše, Mesiju i drugovima u ovom revanšu pobeda nije neophodna.

"Ne treba nam luda utakmica", počeo je priču trener Barselone Luis Enrike i dodao:

"Mi, kao i Bajern, želimo da imamo loptu u svom posedu i stvaramo šanse. Ne smemo da se koncentrišemo samo na čuvanje prednosti, jer u tom slučaju nećemo dati gol. Moramo da poštujemo protivnika, ali i da budemo mirni. Znamo koliko je Bajern veliki klub".