MESI UŠAO SA KLUPE I REŠIO DERBI: Barselona slavila na Visente Kalderonu

Katalonci maksimalni

Barselona je zadržala maksimalan učinak, prvo mesto na tabeli i osvojila važna tri boda u borbi za titulu šampiona Španije

MADRID - Fudbaleri Barselone pobedili su večeras kao gosti ekipu madridskog Atletika sa 2:1 (0:0) u derbi meču trećeg kola španske Primere.

Katalonci imaju devet bodova, dva više od Reala, koji je ranije danas deklasirao Espanjol sa 6:0.

Atletiko je poveo u 55. minutu golom Fernanda Toresa, izjednačio je iz slobodnog udarca Nejmar nekoliko trenutaka kasnije, a trijumf Barseloni doneo je Lionel Mesi, koji je meč počeo sa klupe. On je u igru ušao u 60. minutu, a 17. minuta kasnije savladao golmana Oblaka za veliko slavlje ekipe Luisa Enrikea.

Pre utakmice na Visente Kalderonu, Valensija je savladala Hihon rezultatom 1:0 golom Paka u poslednjim minutima meča.

Rezultati i strelci 3. kola Primere: Espanjol - Real Madrid 0:6 (Ronaldo 7, 17. penal, 20, 61, 81, Benzema 28) Sporting Hihon - Valensija 0:1 (Pako 90+1) Atletiko Madrid - Barselona 1:2 (Tores 51 - Nejmar 55, Mesi 77) Betis - Real Sosijedad (22) Odigrano u petak: Levante - Sevilja 1:1 Nedelja: Granada - Viljareal (12) Atletik Bilbao - Hetafe (16) Selta - Las Palmas (18.15) Malaga - Eibar (20.30) Ponedeljak: Rajo Valjekano - Deportivo (20.30)

Tabela: Barselona 9 bodova, Real 7, Selta, Eibar i Atletiko Madrid po 6, Valensija 5, Viljareal 4, Granada i Espanjol po 3, itd.