PRIMERA: Remi Deportiva i Atletika u La Korunji

Miroljubiv meč

Deportivo je šesti na tabeli sa 14 bodova, šest manje od trećeplasiranog Atletika

Fudbaleri madridskog Atletika igrali su u La Korunji protiv ekipe domaćeg Deportiva nerešeno 1:1, u prvoj utakmici 10. kola španske Primere.

Tim Dijega Simeonea bio je na dobrom putu da osvoji ceo plen na neugodnom gostovanju, jer je vodio od 34. minuta i stvorio još nekoliko povoljnih šansi.

Međutim, u nastavku je igrao zatvorenije, a domaćin mnogo agresivnije, pa je zasluženo stigao do remije desetak minuta pre kraja susreta.

Atletiko je ostao trećeplasirani na tabeli sa bodom zaostatka za vodećima Real Madridom i Barselonom, dok Deportivo na šestom mestu ima 14 bodova.

Deportivo - Atletiko Madrid 1:1 (Lukas 77 - Tijago 34)

Sutra igraju Real Madrid - Las Palmas, Valensija - Levante, Viljareal - Sevilja, Hetafe - Barselona i Sosijedad - Selta, a u nedelju Eibar - Rajo Valjekano, Espanjol - Granada, Sporting Hihon - Malaga i Betis - Atletik Bilbao.

Tabela. Real Madrid i Barselona po 21 bod, Atletiko Madrid 20, Selta 18, Viljareal 17, Deportivo 14, Eibar 13, Sevilja, Valensija, Betis i Espanjol po 12, itd.