Roma i Napoli podelili bodove

Serija A

Bodom osvojenim u "Derbiju sunca" ekipa Napolija se na trećem mestu na tabeli izjednačila sa Laciom, dok je Roma umanjila svoje šanse da se nađe u Ligi Evrope sledeće sezone.

RIM - Fudbaleri Rome odigrali su nerešeno 2:2 sa gostujućim Napolijem u utakmici 35. kola prvenstva Italije.

Utakmicu su obeležili preokreti, a Roma je povela golom Markinja u 42. minutu.

U nastavku meča Napoli je prvo izjednačio preko Zunige, a zatim je prednost gostima doneo Edinson Kavani.

Da domaća "vučica" sačuva bod pobrinuo se Fabio Simplisio i golom u 88. minutu postavio konačan rezultat.