(VIDEO) ČUDO U HUMSKOJ: Partizan pobedio Borac pred praznim tribinama

Živković i Božinov doneli trijumf crno-belima

Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Borca 2:1 (1:1) u meču 22. kola Superlige Srbije.

Borac je poveo golom Jevtovića u 17. minutu. Crno-beli su izjednačili preko Žikovića u 38. minutu. Pobedu Partizanu doneo je Božinov u 85. minutu.Partizan je jesenji deo sezone završio na četvrtom mestu na tabeli sa 36 bodova, čak 26 manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Borac deli drugo i treće mesto sa Čukaričkim. Oba kluba imaju po 37 bodova.

Prolećni deo sezone Superlige Srbije nastavlja se 20. februara naredne godine, a Partizan će gostovati OFK Beogradu.

Utakmica između Partizana i Borca odigrana je pred praznim tribinama zbog suspenzije stadiona u Humskoj. Borac je poveo u 17. munutu golom Jevtovića. Knežević je ušao u kazneni prostor Partizana, oborio ga je Bandalovski, a na loptu je potom natrčao Jevtović i smestio je u praznu mrežu. Partizan je uspeo da izjednači golom Živkovića. Brašanac je dodao loptu Živkoviću, a on je sa ivice šesnaesterca šutirao po zemlji i pogodio za 1:1. Knežević je 58. minutu imao veliku priliku da ponovo dovede Borac u vođstvo, izašao je sam ispred Kljajića, ali je šutirao preko gola. Pet minuta kasnije crno-beli su imali dve šanse za gol. Prvo je golman Borca u poslednjem trenutku odbranio udarac Abubakara, da bi potom Božinov sa samo nekoliko metara šutirao pored gola. Crno-beli su do trijumfa stigli u 85. minutu kada je Božinov iskoristio dobar pas Stevanovića i savladao golmana Borca. Partizan je poslednjih nekoliko minuta utakmice odigrao sa igračem manje na terenu, pošto je Stevanović dobio dva žuta kartona u razmaku od tri minuta.

Drulović: Zaslužena pobedaTrener fudbalera Partizana Ljubinko Drulović rekao je da je njegov tim zasluženo došao do pobede protiv Borca u poslednjem meču jesenjeg dela Supelige Srbije. "Specifična utakmica zbog praznih tribina. Opet sam morao da napravim tri izmene zbog povreda igrača. Bili smo kvalitetni, stvorili mnogo šansi i mislio sam da ćemo kasnije biti kažnjeni. Borac je iz jedne šanse postigao gol, ali smo uspeli da preokrenemo. Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobedi", rekao je Drulović.Trener Borca Milorad Kosanović izjavio je da su njegovi fudbaleri pali u finišu.

"Došli smo bez tri standardna igrača i još sam morao da promenim dva igrača zbog povreda, što je pola tima. Normalno je da smo pali, ali mogli smo da dobijemo da je Knežević iskoristio priliku kod 1:1. Dobar meč dva tima, Partizan je u finišu iskoristio šansu i pobedio. Imamo dovoljan broj bodova i siguran sam da ćemo zadržati mesto u vrhu", zaključio je strateg Čačana.

TOK UTAKMICE

94. minut - Kraj utakmice91. minut - Crveni karton za Stevanovića

&feature=youtu.be90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta85. minut - GOLL!!! Božinov donosi vođstvo PartizanuDobra akcija Stevanovića i Božinova. Bugarin je prevario jednog igrača Borca i prosledio je u mrežu gostiju

81. minut - Nova šansa za Partizan 77. minut - Umalo autogol fudbalera Borca

64. minut - Kakav promašaj BožinovaBožinov je dobio loptu iskosa sa strane. Bugarin je ostao sam na oko 12 metara od gola. I kada su svi videli loptu u mreži, Božinov je šutirao pored gola

63. minut - Prilika za Abubakara
58. minut

46. minut - Počelo je drugo poluvremeIzmene u ekipi Partizana. Umesto Brašanca i Ćirkovića u igru su ušli Kosović i Grbić

45. minut - Kraj prvog poluvremena43. minut - Prilika za BoracKnežević šutira iz daljine, a Kljajić loptu izbacuje u korner. Posle kornera nema opasnosti po crno-bele40. minut - Šansa za BožinovaAbubakar je posle dobrog prodora prosledio loptu do Božinova, koji je sa svega nekoliko metara u padu slabo šutirao37. minut - GOLLL!!! Partizan stiže do izjednačenjaŽivković je iskosa sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Borca

30. minut 24. minut 17. minut - GOLLL! Borac vodi 1:0!

10. minut - Šansa za Božinova. Brašanac je uputio dobar centaršut, a Bugarin je glavom sa nekoliko metara šutirao pored gola.4. minut - Fabrisio je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, a golman Borca bio je siguran1. minut - Utakmica je počela

Sastavi:Partizan: Kljajić, Bandalovski, Ćirković, Fabricio, Leković, Petrović, Lukić, Brašanac, Živković, Abubakar, Božinov.Borac: Bajić, Tanasin, Živković, Drašković, Đorđević, Mićić, Jovančić, Jevtović, Vukmirović, Knežević, Vujaklija.