(VIDEO) SRUŠILI BILIĆEV VEST HEM: Rašford i Felaini odveli Junajted u polufinale

FA kup

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u polufinale FA kupa pobedom nad Vest Hemom sa 2:1 u revanšu šestog kola tog takmičenja.

Prvi duel, na Old Trafordu, završen je rezultatom 1:1, a "Crvenim đavolima" su prolaz dalje obezbedili Markus Rašford i Manuel Felaini. Jedini gol za domaći tim postigao je Džejms Tomkins.

Junajted je do vođstva došao u 54. minutu preko Rašforda, kojem je asistirao Antoni Marsijal, da bi prednost samo 13 minuta kasnije udvostručio Felaini. Gosti su tokom većeg dela meča kontrolisali igru, pa je tada bilo jasno da su ‘Đavoli’ već obezbedili mesto u polufinalu, pa je Tomkins samo uspeo da ublaži poraz u 79. minutu.

Izabranike trenera Luja van Gala u polufinalu FA kupa čeka gostovanje Evertonu 23. aprila. Dan kasnije na programu je drugi polufinalni susret u kojem se sastaju Kristal Palas i Votford.

West Ham United vs Manchester United 1-2 All... by sports-live1