(VIDEO) GOLEADE U PREMIJER LIGI: Dva gola Tadića, buđenje Azara, Njukasl šokirao Klopa

Više od 4 pogotka po meču

Srpski fudbaler Dušan Tadić postigao je dva gola u trijumfu svog Sautemptona protiv Aston Vile 4:2 u utakmici 35. kola engleske Premijer lige.

Tadić je u Birmingemu pogađao u 39. i 71. minutu, oba puta na asistencije Šejna Longa, i tako došao do petog gola ove sezone u šampionatu. Prethodno je Long bio strelac za "svece", dok je Ešli Vestvud, takođe kao bivši fudbaler Vojvodine, bio dvostruki strelac. Konačan rezultat postavio je Sadio Mane u finišu.

Konačno se u strelce upisao i najbolji igrač prošle godine u Premijer ligi Eden Azar, jer je sa dva gola pomogao Čelsiju da pobedi u Bornmutu 4:1. Belgijanac, koji igra daleko od stare forme, prekinuo je post od 18 meseci bez gola u engleskom prvenstvu. Pedro i Vilijan su mu se pridružili za siguran trijumf. Nemanja Matić vratio se u startnu postavu "plavaca" i za 90 minuta upisao asistenciju Azaru, dok je Branislav Ivanović sa kapitenskom trakom predvodio goste ceo meč.

Njukasl je na "Enfildu" protiv Liverpula uspeo da izbegne poraz, iako je imao dva gola manje posle prvog poluvremena. Papis Sise i Džek Kolbak su za samo 20 minuta u nastavku doneli značajan bod Njukaslu u borbi za opstanak. Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović ušao je u 75. minutu umesto Sisea.

Ranije danas, Mančester Siti bio je ubedljiv protiv Stouka 4:0.

Rezultati i strelci: Mančester Siti - Stouk 4:0 (Fernando 35, Aguero 43. penal, Ihenaćo 64, 74) Bornmut - Čelsi 1:4 (Elpik 36. - Pedro 5, Azar 34, Vilijan 71) Liverpul - Njukasl 2:2 (Staridž 2, Lalana 30. - Sise 48, Kolbak 66) Aston Vila - Sautempton 2:3 (Vestvud 45, 85. - Long 15, Tadić 39, 71) Sutra: Sanderlend - Arsenal (15.05 sati) Lester - Svonsi (17.15) Ponedeljak: Totenhem - Vest Bromvič Albion (21) Tabela: Lester 73 boda, Totenhem 68, Mančester Siti 64, Arsenal 63, Mančester Junajted 59, Vest Hem 56, Liverpul 55, Sautempton 54....

Aston Villa vs Southampton 2-4 - All Goals (23... by SkyKoooraHD