MAŽIĆ ODLIČAN U NORVEŠKOJ: Real osvojio Superkup Evrope savladavši Sevilju golom u 119. minutu

Spektakularan meč u Trondhajmu

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju 3:2 posle produžetaka u Superkupu Evrope odigranom u norveškom Trondhajmu.

"Kraljevski klub" je treći put osvojio UEFA Superkup, a drugi put pobedom nad Seviljom. Kao i pre dve godine i večeras je Real kao šampion Evrope savladao trostrukog uzastopnog osvajača Lige Evrope, ali ovaj put posle mnogo uzbuđenja.

Svih 120 minuta borba sjajno je vodio srpski sudija Milorad Mažić.

Trener Reala Zinedin Zidan na teren je poslao rezervni sastav, ako se izuzme zadnja linija. Tek u drugom poluvremenu u igru je ubacio Benzemu, Modrića i Rodrigeza.

Uprkos tome, Real je poveo golčinom Asensija u 21. minutu. Međutim, pogocima Franka Vaskeza u 41. i Konopljanke u 72, Sevilja je napravila preokret.

Ipak, da klub iz Andaluzije drugi put u svojoj istoriji ne dođe do trofeja u Superkupu pobrinuo se Serhio Ramos izjednačujućim golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena!

U produžecima prvo je Sevilja ostala sa igračem manje jer je Mažić isključio Kolodiejčaku.

Trijumf i trofej Realu doneo je Karvahal u 119. minutu!

119. minut - GOOOLLL - 3:2 za REAL! KARVAHAL!

99. minut - MAŽIĆ PONIŠTIO GOL SERHIJU RAMOSU!

93. minut - CRVENI KARTON! Mažić je pokazao drugi žuti karton igraču Sevilje Kolodiejčaku zbog oštorg starta.

91. minut - Počeli su produžeci.

90+3. minut - GOOOLLL - 2:2 - SERHIO RAMOS!

84. minut - Real sve opasniji, nema više šta da izgubi...

81. minut - Pokušaj Karvahala, odbranio je Riko.

72. minut - 2:1 za SEVILJU - KONOPLJANKA iz penala!

71. minut - PENAL za SEVILJU! Mažić je pokazao na belu tačku pošto je Ramos sapleo Vitola.

66. minut - Tim Reala je sve jači, ušao je i Modrić.

62. minut - Zidan je u igru uveo Benzemu, kome je ovo prvi nastup od finala Lige šampiona. Izašao je Morata.

55. minut - Dribling i dobar šut Iska, lopta je zakačila jednog igrača Sevilje i završila u korneru.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 1:1! Mažić nije imao mnogo posla.

44. minut - ŠANSA za REAL! Posle prodora i centaršuta Lukasa Vaskeza glavom je šutirao Isko, ali je Riko odbranio.

41. minut - GOOOLLL - 1:1 - izjednačio je FRANKO VASKEZ! Pojačanje Sevilje iz Palerma iskoristio je grešku odbrane Reala.

30. minut - Prvi šut Sevilje u okvir gola. Snažno je tukao Kariko, ali je Kasilja odbranio.

27. minut - Prva pretnja po gol Reala. Odličan napad Sevilje, koji je završen nepreciznim volej udarcem Fereire.

21. minut - GOOOLLL - 1:0 za REAL! Golčina Asensija!

7. minut - Posle centaršuta sa desne strane Ramos je glavom ubacio loptu pred gol, ali je Marjano Fereira otklonio opasnost izbacivši loptu u korner.

1. minut - Utakmica je počela.

I dok je novi trener Sevilje, Argentinac Horhe Sampaoli, odredio najjači sastav, njegov kolega iz Reala Zinedin Zidan odlučio se za rezervni tim, ako se izuzme zadnja linija. Ronalda i Benzeme nema zbog povreda, Bejl i Kros su na produženom odsustvu...

REAL MADRID: Kasilja – Karvahal, Ramos, Varan, Marselo – Kazemiro, Kovačić, Isko – Asensio, Vaskez – Morata.

SEVILJA: Riko – Pareha, Kariko, Marijano, Kolodiejčak – Nzoni, Ibora, Kiotake – Vaskez, Vitolo, Vijeto.

Igra se na stadionu Rozenborga u Trondhajmu "Lerkendal", kapaciteta 21.116 mesta.

20:41 - Pada kiša, temperatura je 10 stepeni Celzijusa.

20:37 - Sevilja je rekorder po broju trofeja u Ligi Evrope, odnosno Kupu UEFA. Ima ih pet! Svih pet osvojila je u poslednjih deset godina. Međutim, u Superkupu je pobedila samo 2006. Tada je deklasirala Barselonu 3:0.Prošle sezone je treći put zaredom osvojila Lige Evrope savladavši u finalu Liverpul 3:1.

20:33 - Real je do 11. titule prvaka Evrope stigao trijumfom nad gradskim rivalom Atletikom posle penala u finalu Lige šampiona u Milanu. "Kraljevi" su Superkup osvajali dva puta, 2002. i 2014, kada su savladali upravo Sevilju.

20:30 - Real i Sevilja su odigrali nekoliko spektakularnih mečeva poslednjih godina. Madriđani su 2011. dva uzastopna njihova duela dobili rezultatom 6:2, a 2013. su trijumfovali čak sa 7:3.