(VIDEO) REMI PO MERI REALA: Mesi golčinom u 90. minutu spasao Barsu poraza protiv Viljareala

Kralj pobeže

Fudbaleri Viljareala i Barselone odigrali su nerešeno u derbiju 17. kola španskog prvenstva - 1:1 (0:0).

Domaćin je poveo golom Sansonea na asistenciju Pata posle kontre u 49. minutu, a bod šampionu doneo je Lionel Mesi pogotkom iz slobodnjaka u 90.

Barselona je sve vreme meča imala veći posed lopte, ali se domaćin disciplinovano branio i favorizovanom rivalu nije dozvoljavao ni šanse da stvara.

Istina, 20-ak minuta pre kraja kapiten Viljareala Bruno Sorijano je dva puta igrao rukom u svom kaznenom prostoru, što nijednom nije sankcionisano penalom, a sudija Viljanova je u međuvremenu iz istog razloga mogao da pokaže na belu tačku i u šesnaestercu Barse.

Na kraju, Viljareal je završio meč bez Koste, isključenog u 94. minutu.

Ovim remijem svakako je zadovoljniji domaćin, jer sa 30 bodova drži peto mesto, dok je Barsa ostala druga, ali sa pet bodova manje i mečom više od Reala.

Nicola Sansone Goal HD - Villarreal 1-0... by euro-goal-tv

Lionel Messi Free-Kick Goal HD - Villarreal 1-1... by jackeddine