(VIDEO) STAMFORD BRIDŽ SE POKLONIO BANETU: Ivanović dao gol za Čelsi pred odlazak, pucalo od emocija

Zakucao Brentford

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović postigao je gol za Čelsi u utakmici FA kupa protiv Brentforda, a zatim se izborio i za penal.

Trener Čelsija Antonio Konte uveo je Ivanovića u igru u 64. minutu umesto Brazilca Vilijana, pri vođstvu domaćina na "Stamford bridžu" od 2:0, a samo pet minuta kasnije Srbin je zatresao mrežu drugoligaša za 3:0.

U 81. minutu nad Banetom je napravljen penal, koji je Bačuai pretvorio u konačnih 4:0.

Ovo je možda bila oproštajna utakmica Ivanovića u dresu "plavaca", jer se očekuje da će napustiti londonski klub posle 11 godina. Iako su za Baneta bili zainteresovani premijerligaši Kristal Palas, Everton i VBA, najverovatnije je da će se vratiti u Rusiju i pojačati Zenit.

Zbog svega, ovaj gol ima posebnu težinu za srpskog kapitena, ali i za navijače Čelsija, koji su ga burno proslavili.

Ivanović je u Čelsi došao 2008. iz moskovske Lokomotive.

Branislav Ivanovic Goal HD - Chelsea 3-0... by munibdurguti01