(VIDEO) RONALDU 13. NIJE BAKSUZAN BROJ: Real Madrid pobedio Sosijedad i pobegao Barsi i Sevilji

Trojka na Santjago Bernabeuu

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Real Sosijedad 3:0 (1:0) u utakmici 20. kola španskog prvenstva.

Real sada ima 46 bodova, četiri više od najbližih pratilaca Barselone i Sevilje, a pritom i meč manje.

"Kraljevi" su iskoristili današnje kikseve konkurenata, remi Barse sa Betisom i poraz Sevilje od Espanjola, da se učvrste na prvom mestu.

Mateo Kovačić i Kristijano Ronaldo su režirali golove u 38. i 51. minutu. Prvo je Portugalac asistirao Hrvatu za prvenac u dresu Reala, a onda su zamenili uloge. Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata u 82. minutu.

Ronaldu je to bio 13. gol u La Ligi ove sezone.

Gosti su od 74. minuta igrali bez isključenog Martineza, koji je dobio dva žuta kartona.

All Goals & highlights - Real Madrid 3-0 Real... by mohtv