(VIDEO) UVERTIRA ZA LIGU ŠAMPIONA: Real pobedio Osasunu, preskočio Barsu i vratio se na 1. mesto

Madriđani smorili Srbe u Pamploni

Fudbaleri Real Madrida vratili su se na prvo mesto španske La Lige pošto su u utakmici 22. kola kao gosti u Pamploni savladali Osasunu - 3:1 (1:1).

Barselona se posle današnje pobede nad Alavesom (6:0) na kratko popela na vrh tabele, ali se Real samo nekoliko sati kasnije vratio na lidersku poziciju. Madriđani sada imaju 49 bodova, jedan više od Barselone, ali i dalje dva meča manje.

"Kraljeve" je u Pamploni u vođstvo doveo Kristijano Ronaldo u 24. minutu, izjednačio je Leon u 33, posle velike greške gostujuće odbrane, Isko je u 62. najavio uspeh Reala, a tačku na meč u 93. stavio Lukas Vaskez.

Osasunu je već u 15. minutu zadesio peh kada je teško povređen David Garsija posle duela sa Iskom.

Za ekipu Osasune, koju sa klupe predvodi nekadašnji fudbaler Partizana Petar Vasiljević, ceo meč odigrao je Goran Čaušić.

Takođe, Vasiljević je poverenje ukazao Crnogorcu Nikoli Vujadinoviću, povratniku u Osasunu, inače nesuđenom zimskom pojačanju Partizana.

Osasuna je ostala na dnu tabele sa samo deset bodova.

Ekipu Zinedina Zidana u sredu očekuje prvi meč osmine finala Lige šampiona sa Napolijem u Madridu.

All Goals HD - Osasuna 1-1 Real Madrid - 11.02... by timefootball

Isco Goal HD - Osasuna 1-2 Real Madrid 02.11... by Live1Goals

Goal Lucas (1:3) Osasuna vs Real Madrid by ylberenexhipi