DVOJKA U NIŠU: Partizan golovima Đurđevića i Leonarda savladao Radnički i nastavio poteru za Zvezdom

Derbi Superlige

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Nišu ekipu Radničkog sa 2:0 u poslednjoj utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Crno-beli su niz bez poraza produžili na 24 utakmice, drugi su na tabeli domaćeg šampionata sa 67 bodova, šest manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Ekipa sa Čaira je šesta sa 43 boda.Strelac jedinog gola na današnjem meču bio je Uroš Đurđević u 70. minutu. Napadaču Partizana je to bio 16. gol u sezoni.U prvih 45 minuta meča nije bilo golova, ali je bilo prilika na obe strane.Crno-beli su mnogo bolje počeli meč, imali su inicijativu i propustili su nekoliko šansi. Radnički je, na drugoj strani, bio opasan u finišu prvog poluvremena kada je i imao najbolju priliku preko Anida Travančića.Isti scenario viđen je i u nastavku, Partizan je napadao, ali je na golu Radničkog siguran bio Bojan Zogović.

Izabranici trenera Marka Nikolića su, ipak, stigli do prednosti u 70. minutu preko Đurđevića. On je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je na putu ka golu pogodila Vladimira Volkova, promenila pravac i prevarila do tada sjajnog Zogovića.Pobedu Partizana potvrdio je Leonardo u 92. minutu. Brazilac je sa oko 25 metara lobovao istrčalog golmana Radničkog. I Leonardu je ovo bio 16. gol od početka sezone.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj meča

90+3. minut - GOOOOOOOOL 0:2 Leonardo Majstorija Brazilca, koji jre lobova Zogovića

87. minut - Igra se mnogo prekidaSve je više faula

79. minut - Tempo je splasnuo

70. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:1 - ĐurđevićFudbaler Partizana je šutirao, lopta je prošla pored golmana Nišlija, koji je čini se dotakao, ali je bio nespretan. Lopta je pogodila i Volkova

68. minut - Partizan ima incijativuAli odbrana Radničkog izgleda dobro i sigurno

62. minut - Rasplamsala se borbaIgra se brzo i pred oba gola, ali poslednjih nekoliko minuta nema prilika

52. minut - Dobra šansa za Radnički Stojanović je prošao, ali njegov pas Kojić nije uspeo da dohvati i uputi u mrežu

48. minut - Đurđević Samo spoljni deo mreže

47. minut - Odbrana Zogovića Pokušao je Đurđević, a golman Radničkog je krajnjim naporom loptu izbio sa gol linije

46. minut - Počelo je drugo poluvremeSa centra su krenuli igrači Radničkog

45+1 minut - Kraj prvog poluvremena

39. minut - Gužva pred golom PartizanaOd svega samo korner za domaće

37. minut - Kakva šansa za RadničkiTravančić je uradio sve do momenta kada je trebao da šutira. To je izveo loše

35. minut - Đurđević nije nadmudrio Zogovića Golman Radničkog je izašao i omeo napadača Partizana

33. minut - Radnički se oslobađa pritiskaAli Partizan i dalje ima više od igre

22. minut - Nema penala za Partizan Janković je pao u kaznenom prostoru Radničkog, ali je umesto penala dobio žuti karton zbog simuliranja

14. minut - Velika šansa za TavambuPosle centaršuta Jankovića fudbaler Partizana glavom nije bio precizan

11. minut - Obrukao se Leonardo Brazilac je užasno loše zhvatio loptu u kaznenom prostoru domaćih, a zatim je napad prekinut zbog ofsajda Tavambe

8. minut - Đurđević je bio neprecizanIgra se pred golom Nišlija, a Partizan je najviše pretio iz prekida, posle jankovića pokušao je i Đurđević

4. minut - Prva prilikaJanković je zapretio iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola Radničkog

1. minut - Počela je utakmica Sa centra su krenuli gosti

Prvo poluvreme

Sastavi

RADNIČKI NIŠ: Zogović - Petrović, Miloš Živković, Perendija, Volkov - Tomić, Arsić, Stojanović- Noma, Travančić - Kojić. Trener: Milan Rastavac.

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Leonardo - Đurđević, Tavamba. Trener: Marko Nikolić.

Tok meča

Biće to duel starih rivala čiji susreti uvek privlače veliku pažnju širokog auditorijuma, a nema sumnje da će važnost meča doneti i veliku borbu za bodove.

Nišlije su nakon poraza na startu prolećnog dela šampionata uspele da ostvare četiri pobede i jedan remi. U prethodnom kolu slavili su na gostovanju u Bačkoj Palanci rezultatom 1:2. Trenutno zauzimaju 5.mesto na superligaškoj tabeli sa 43 osvojena boda, koliko na svom kontu ima i četvrtoplasirana ekipa Napretka. Crno-beli se nalaze u odličnoj formi, a na startu prolećne polusezone ostvarili su pet pobeda, uz jedan remi. U prethodnom kolu ubedljivo su na svom stadionu savladali ekipu Voždovca rezultatom 4:0. Trenutno zauzimaju 2.mesto na superligaškoj tabeli sa 64 osvojena boda, šest manje od prvoplasirane Crvene zvezde.

Pogledajte kako je izgledao poslednji susret Partizana i Radničkog iz Niša.