Dević pokraden?

euro 2012.

Srbinu sa ukrajinskim pasošem Marku Deviću poništili gol za izjednačenje protiv Engleza

Sve se zna.Reprezentacije Engleske i Francuske plasirale su se u četvrtfinale fudbalskog prvenstva Evrope pošto su zauzele prva dva mesta u D grupi. Bledu partiju Francuske u meču sa Švedskom i poraz rezultatom 2:0 anulirao je trijumf Engleske nad Ukrajinom (1:0). „Trikolori“ su ipak izborili plasman u četvrtfinale EP i pored poraza od selekcije „tri krune“, ali će zato već u prvoj rundi nokaut faze izaći na megdan svetskom i evropskom šampionu - Španiji.Izabranici Lorana Blana delovali su melanholično u dobrom delu meča na Olimpijskom stadionu. Imali su veći posed lopte, ali bez konkretne završnice, posebno u prvom poluvremenu.Engleska će kao prva u grupi u nedelju igrati protiv Italijana. Golom Vejna Runija, Gordi Albion je savladao domaćina Ukrajinu. Utakmicu na Donbas areni posebno će upamtiti Srbin sa ukrajinskim pasošem, Marko Dević, koji je u 62. minutu savladao Harta, ali mađarski arbitar Kasai ipak nije pokazao na centar, iako je, čini se, lopta celim obimom bila u golu pre nego li je Džon Teri izbacio.

STATISTIKAŠvedska Francuska12 (7) Šutevi (u okvir) 24 (10)17 FAULOVI 142 KORNERI 843% POSED LOPTE 57%6 OFSAJDI 12 ŽUTI KARTONI 10 CRVENI KARTONI 0

STATISTIKAEngleska Ukrajina9 (5) Šutevi (u okvir) 16 (5)13 FAULOVI 126 KORNERI 642% POSED LOPTE 58%0 OFSAJDI 02 ŽUTI KARTONI 30 CRVENI KARTONI 0

Švedska 2:0 (0:0) FrancuskaKIJEV. Stadion: Olimpijski. Sudija: Pedro Proenca (Portugal). Žuti kartoni: Svenson, Holmen - Mekses. Strelci: Ibrahimović u 54, Larson u 90+1. minutu.Švedska: Isakson - Grenkvist, Melberg, Olson, Martin, Svenson (od 79. Holmen), Kalstrom, Larson, Ibrahimović, Bajrami (od 46. Vilhemson), Toivonen (od 78. Vernblum).Selektor: Erik HarmenFrancuska: Ljoris, Debuši, Rami, Mekses, Kliši, Dijara, Nasri (od 77. Menez), Mvila (od 83. Žiru), Ben Arfa (od 59. Maluda), Riberi, Benzema.Selektor: Loran Blan

Engleska 1:0 (0:0) UkrajinaDONJECK. Stadion: Donbas arena. Sudija: Viktor Kasai (Mađarska). Žuti kartoni: Džerard, Runi, Kol - Timoščuk, Rakitski, Ševčenko. Strelci: Runi 48.Engleska: Hart, Kol, Leskot, Teri, Džonson, Parker, Džerard, Jang, Milner (od 69. Volkot), Runi, Velbek.Selektor: Roj HodžsonUkrajina: Pjatov, Selin, Rakitski, Kaceridi, Husjev, Timoščuk, Konpljanka, Jarmolenko, Gramaš, Milevski, Dević (od 70. Ševčenko).

Selektor: Oleg Blohin