ŠAMPION BEŽI: Bajern rutinski odradio posao sa Augsburgom, Lajpcig ispustio pobedu u Leverkuzenu

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na svom terenu ekipu Augsburga sa 3:0 u utakmici 12. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je poveo u 31. minutu preko Artura Vidala, a trijumf bavarskog kluba potvrdio je Robert Levandovski golovima u 38. i 49. minutu.

Levandovski je ovim pogocima pretekao Karla Hajnca Rumenigea na večnoj lisit strelaca Bundeslige i sada je na 11. mestu sa 164 gola.

Ekipa iz Minhena je prva na tabeli Bundeslige sa 29 bodova, dok je Augsburg na desetom mestu sa 16.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Lajpciga odigrali su nerešeno 2:2.

Timo Verner je doneo prednost Lajpcigu u 13. minutu golom iz penala, ali je Bajer do kraja poluvremena uspeo da izjednači. Strelac je bio Leon Bejli u 44. minutu.

Bajer je od 54. minutu ostao sa igračem manje na terenu pošto je Benjamin Genriks dobio crveni karton zbog igranja rukom. Sudija je tada još jednom pokazao na belu tačku, a siguran izvodjač penala za Lajpcig bio je Emil Forsberg.

Domaća ekipa je ipak stigla do boda, a doneo joj ga je Kevin Foland u 74. minutu.

Lajpcig je drugi na tabeli sa 23 boda, dok je Bajer deveti sa 17.

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu Keln sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Danijel Brosinski iz jedanaesterca u 43. minutu. Majnc je upisao četvrtu pobedu od početka sezone i trenutno je na 12. mestu na tabeli nemačkog šampionata, dok je Keln i dalje poslednji sa samo dva osvojena boda.

Fudbaleri Hofenhajma i Ajntrahta odigrali su nerešeno 1:1, dok je Volfsburg sa 3:1 slavio protiv Frajburga.

(Beta,

KURIR SPORT UŽIVO:Ovo je razlika između Srba i Amerikanaca. Oni zarađuju i od poraza