PODELA BODOVA: Bez pobednika u duelu Volfsburga i Lajpciga

16. KOLO BUNDESLIGE

Fudbaleri Volfsburga i Lajpciga igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 16. kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je dobro počeo utakmicu i poveo već u 15. minutu golom Pola Verhega iz jedanaesterca.

Domaćin je bez većih problema uspeo da sačuva prednost do poluvremena, ali je Lajpcig već u 52. minutu stigao do izjednačenja, a strelac je bio Marsel Halstenberg.

Do kraja susreta borba se uglavnom vodila na sredini terena, Volfsburg je imao jednu dobru priliku da dodje do drugog gola, ali je Divok Origi u 78. minutu loše šutirao u izglednoj situaciji.

Lajpcig je na kraju meč završio s desetoricom igrača, pošto je Dajo Upamekano dobio drugi žuti karton. Gosti tako nisu uspeli da prekinu seriju utakmica bez pobede i delimično uhvate priključak za liderom Bajern Minhenom.

Volfsburg je 11. sa 19 bodova, dok je Lajpcig drugi sa 28, sedam manje od Bajerna koji ima i utakmicu manje.