FAVORITI JEDVA PROŠLI DALJE: Junajted se spasao bruke, debitant doneo trijumf Liverpulu u velikom derbiju

FA KUP

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula prvi su obezbedili plasman u šesnaestinu finala FA kupa.

"Crveni đavoli" su se žestoko namučili sa druogligašem Derbijem, ali su otpor gostiju na "Old Trafordu" slomili u finišu golovima Lingarda u 84. minutu i Lukakua u 90. za konačnih 2:0.

U "Derbiju Mersisajda" trijumfovao je Liverpul 2:1 (1:0).

Domaćin je na "Enfildu" poveo preko Milnera iz penala u 35. minutu, izjednačenje Evertonu doneo je Sigurdson u 67, a veliku radost navijačima "crvenih" doneo je Virdžil Van Dajk.

Holanđanin je pogodio metu u 84. minutu za debi iz snova u dresu Liverpula. On je tokom nedelje stigao iz Sautemptona i postao najplaćeniji defanzivac u istoriji fudbala.