PEVCI PROŠLI DALJE: Totenhem u revanšu savladao Njuport za osminu finala FA kupa

muke tantalove

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su u ponovljenom susretu pobedili Njuport rezultatom 2:0.

Nakon remija 1:1 u prvom meču, Totenhem je večeras u kombinovanom sastavu overio plasman dalje.

Maurisio Poketino je odmorio bukvalno čitav prvi tim, pošto su odmor dobili Ljoris, Tripije, Vertongen, Sančez, Dejvis, Dajer, Dembele, Ali, Eriksen i Kejn.

Ipak, Totenhem je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika, prvo je Batler nespretnom reakcijom posle udaraca Muse Sisoka sproveo loptu u svoju mrežu. U 34. minutu posle lepe akije i Sonove asistencije, Lamela pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu, Fernando Ljorente je imao dve kolosalne prilike, ali je glavom u oba navrata šutirao pored stative.

U finišu je u igru ušao i Dele Ali, imao je dva zicera, pogodio prečku, a gosti su u poslednjim trenucima imali stopostontnu šansu da postignu počasni pogodak.

Totenhem će narednog vikenda u osmini finala gostovati još jednom niželigašu, Ročdejlu.