(VIDEO) PLAVCI PROŠLI DALJE: Čelsi na svom terenu deklasirao Hal siti u osmini finala FA kupu

očekivano

Ekipa Čelsija plasirala se u četvrtinu finala FA kupa, pošto je sa 4:0 pobedila Hal siti.

Četa Antonija Kontea sav posao završila je već u prvom poluvremenu. Za prvi pogodak Vilijana bilo je potrebno samo dva minuta.

Drugi gol predstavlja pravu perfekciju. Žiru je poslao pâs ka Fabregasu koji je iz prve loptu poslao ka Pedru. Ovaj ju je na sjajan način primio i potom sigurnim udarcem levom nogom savladao Maršala (27 min.).

Do kraja, isti akteri prvog gola, Žiru i Vilijan doneli su Plavcima 3:0, da bi bivši igrač Arsenala i francuski reprezentativac Olivije Žiru i sam zatresao mrežu za konačnih 4:0 i prolaz među osam najboljih.

Žiru je sjajnu partiju krunisao golom. Igrao se 42. minut kada je bivši napadač Arsenala zatresao mrežu.

Treba napomenuti da je Hal imao priliku za pogodak, ali je penal promašio Mejler u 51. minutu.

U četvrtfinale se plasirala i ekipa Lestera koja je sa 1:0 pobedila Šefild junajted. Jedini gol za "Lisice" postigao je Džejmi Vardi u 66. minutu.