(VIDEO) CRNO-BELI KRALJEVI DRAME: Juventus pobedio Lacio u Rimu golom Dibale u 93. minutu

ŠAMPION NE POSUSTAJE

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas Lacio u Rimu 1:0 u jednom od derbija 27. kola Serije A.

Gol odluke postigao je Paulo Dibala u 93. minutu!

Ceo meč za domaćina odigrao je Sergej Milinković-Savić.

Nije se Juventus proslavio na "Olimpiku", ali je uspeo da priđe lideru Napoliju na samo bod zaostatka.

Nebeskoplavi nisu danas uspeli da zaustave "staru damu", koja je zabeležila desetu uzastopnu prvenstvenu pobedu, uz samo jedan primljen gol u tom periodu.

Ujedno, ovo je bio treći duel ovih rivala u sezoni i prvi put da je Juventus izbegao poraz. Prethodno, ekipa iz Rima je trijumfovala u Superkupu Italije 3:2 u Rimu u uvodu sezone, a onda i u Torinu u jesenjem delu sezone Serije A 2:1.

Međutim, sada kada je postala frka tim Masimilijana Alegrija izrastao je u kralja drame.

Juventus je posle današnje pobede ostao na drugom mestu sa 68 bodova, jednim manje od lidera Napolija koji večeras dočekuje Romu.

Podsetimo, "staroj dami" za desetak dana predstoji da igra sa Atalantom odloženi meč iz prošlog kola. Prethodno, Juventus će tokom sledeće nedelje igrati revanš osmine finala Lige šampiona sa Totenhemom u Londonu (u Torinu bilo 2:2).

Lacio je, bar za sada, zadržao treću poziciju sa 52 boda, jednim više od Intera, a dva od Rome, koja gostuje pod Vezuvom.

Dodajmo da se u nedelju igra i Derbi dela Madonina: Milan - Inter.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)