(VIDEO) BAVARCI MOĆNI I U ISTANBULU: Bajern ponovo pobedio Bešiktaš i overio plasman u četvrtfinale

LAKA TROJKA NEMAČKOG ŠAMPIONA

Fudbaleri Bajerna pobedili su Bešiktaš i u Istanbulu u revanšu osmine finala Lige šampiona - 3:1 (1:0).

Bavarci su u prvom meču u Minhenu stekli veliku prednost - 5:0, pa su u Istanbul došli da obave formalnost.

I dok je domaćin imao velikih kadrovskih problema, između ostalih zbog povrede nije bilo ni Duška Tošića, gosti su na megdan izašli u skoro najjačem sastavu. Bez obzira što je pobednik dvomeča bio poznat već posle prvih 90 minuta, trener Bajerna Jup Hajnkes želeo je još jednu pobedu.

Sa ovim trijumfom Hajnkes je postao rekorder među trenerima sa 11 uzastopnih pobeda u Ligi šampiona.

Bajern je poveo golom Alkantare već u 18. minutu.

Španac se u finišu prvog poluvremena povredio, pa ga je zamenio Hames Rodrigez.

Tek što su se igrači vratili sa odmora bilo je 0:2, a autogol je postigao Gonul.

Domaćin je u nastavku pokazao veliku želju da postigne makar jedan gol ili čak izbegne poraz.

Kada je Vagner Lav smanjio na 1:2 u 59. minutu, navijači Bešiktaša su poverovali da njihovi ljubimci zaista mogu da ostanu neporaženi.

Međutim, rezervista Bajerna Sandro Vagner ugasio je nade domaćina pogotkom u 84. minutu za konačnih 1:3.

Poslednjeg učesnika četvrtfinala dobićemo kasnije danas kada revanš odigraju Barselona i Čelsi (u Londonu bilo 1:1).

KRAJ - 1:3!

84. minut - BEŠIKTAŠ - BAJERN 1:3 - SANDRO VAGNER! Rezervista Bavaraca je lako ubacio loptu u mrežu posle asistencije Alabe.

61. minut - VELIKA ŠANSA za BEŠIKTAŠ! Pektemek je sa pet, šest metara bio neprecizan.

59. minut - BEŠIKTAŠ - BAJERN 1:2 - VAGNER LAV! Brazilac se odlično snašao kada mu je Vidal uklizao, a golman Ulrih krenuo u susret.

51. minut - Mačka prekinula meč.

46. minut - BEŠIKTAŠ - BAJERN 0:2 - GONUL AUTOGOL!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena.

35. minut - Povredio se Tijago Alkantara, pa ga je zamenio Hames Rodrigez.

18. minut - BEŠIKTAŠ - BAJERN 0:1 - TIJAGO ALKANTARA! Miler je savršeno centrirao sa levog krila, a Alkantari usamljenom na pet metara nije bilo teško da zatrese mrežu.

17. minut - Riberi se našao u dobroj poziciji, ali mu je reakcija bila spora, pa je izblokiran.

10. minut - Alaba je izveo slobodnjak, golman Zengin je odbio loptu, Miler se našao u šansi, ali je loše šutirao.

1. minut - Utakmica je počela.

Za Bešiktaš ne igraju povređeni Tošić, Pepe, Nukan i Kavlak, kao i suspendovani Vida.

Kod gostiju, zbog povreda, nema Nojera, Komana, Robena i Tolisoa.

Podsetite se detalja iz duela sa "Alijanc arene".

Večeras se igra i poslednja utakmica osmine finala, Barselona dočekuje Čelsi posle 1:1 u Londonu.

REZULTATI I RASPORED MEČEVA OSMINE FINALA:

BAZEL – MANČESTER S. 0:4 2:1 JUVENTUS – TOTENHEM 2:2 2:1 PORTO – LIVERPUL 0:5 0:0 REAL MADRID – PSŽ 3:1 2:1 ČELSI – BARSELONA 1:1 14. mart BAJERN - BEŠIKTAŠ 5:0 14. mart SEVILJA – MANČESTER J. 0:0 2:1 ŠAHTJOR – ROMA 2:1 0:1